Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi 19. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 19. hafta heyecanı 9 Mart 2019 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

Günün ilk maçında U12 Minikler Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde CSKA Maltepe ile Dinamo karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 55-31 kazanan Dinamo gruptaki altıncı galibiyetini elde etti. CSKA Maltepe ise beşinci mağlubiyetine engel olamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta hücumda akıcı oynayan ve kolay skor üreten Dinamo soyunma odasına 25-14 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte yakaladığı ivmeyi iyi değerlendiren ve farkı açan Dinamo, son bölümde kontrolü elden bırakmadı ve parkeden 55-31 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Günün ikinci maçında U11 Kategorisi Kırmızı Grup müsabakasında Haydarpaşa Lisesi ile Potanın Kartalları Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada her iki takımın küçük yaştaki sporcuları sergiledikleri performansla tribünde yer alan izleyicilerin beğenisini kazandı.

Üçüncü maçta U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında Çengelköy Basketbol ile Tan Spor karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede sporcuların gösterdiği performans izleyenlerden büyük alkış topladı. Sporcular maç boyunca dostça bir oyun ortaya koyarken ilerleyen yıllar için iyi sinyaller verdiler.

Günün dördüncü maçında bir diğer U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında Armada ile Dinamo karşılaştı. Basketbolseverler için oldukça keyifli ve seyir zevki yüksek geçen maçta gösterilen performanslar büyük beğeni topladı. Miniklerin yüksek efor ve mücadelesi yüzleri güldürdü.

ELİT AKADEMİ İLK GALİBİYETİNİ ALDI

U14 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Haydarpaşa Lisesi ile Elit Akademi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan zorlu maçı 33-32 kazanan Elit Akademi gruptaki ilk galibiyetini aldı. Haydarpaşa Lisesi dördüncü kez mağlup oldu.

Yakın geçen ilk çeyrek 9-9 eşitlikle sonuçlandı. İkinci periyotta hücum ritmini kaybeden takımlar birbirine üstünlük kurmakta zorlandı ve soyunma odasına da 10-10 ile gidildi.

Büyük çekişmeye sahne ikinci yarıda son bölümü dikkatli oynayan Elit Akademi parkeden 33-32 galip ayrılmayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ZORLU MAÇTA KAZANAN POTANIN KARTALLARI

U14 Küçük Erkekler Kategorisi mücadelesinde Potanın Kartalları ile FESA karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 65-64 kazanan Potanın Kartalları gruptaki üçüncü galibiyetini aldı. FESA ise ilk kez mağlup oldu.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ritim bulan ve farklı oyuncularını devreye sokarak kolektif oyunuyla üstünlüğü ele alan Potanın Kartalları devreye 34-30 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte toparlanan ve üst üste gelen basketlerle ritim bulan FESA son bölüme giderken öne geçmeyi başardı. Nefes kesen dördüncü çeyrekte son dakikalarda kontrolü eline alan Potanın Kartalları çekişmeli maçı 65-64 kazandı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler