Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi Günün sonuçları (03.02.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 14. hafta heyecanı 3 Şubat 2019 Pazar günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti. 

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Albedo Basketbol ile Dev Ümraniye karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 31-27 ile geçen Albedo Basketbol 4. maçında ilk galibiyetine ulaştı.

İki takımın da hücumda zorlanarak başladığı mücadelenin ilk çeyreğini 4-2 önde geçen Albedo Basketbol devreye ise 14-13 üstünlükle girdi. Üçüncü çeyrekte oyundaki kontrolü elinde tutan Albedo Basketbol rakibinin son bölümdeki hamlesine rağmen mücadeleyi 31-27 galip tamamlayan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FENERBAHÇE KOLEJİ (U12) 2. GALİBİYETİNİ ALDI

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Fenerbahçe Koleji ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 61-37’lik skorla geçen Fenerbahçe Koleji gruptaki 5. maçında 2. galibiyetini aldı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk çeyreği 14-14’lük eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte hücumda performansını geliştiren Fenerbahçe Koleji devreye 37-24 önde girdi. İkinci yarı dengeli başlarken son bölüme gidilirken aradaki farkı değişmedi. Son çeyrekte sarı-lacivertli ekip yeniden farkı açarak mücadeleyi 61-37 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FESK (A) U13’TE İLK GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi A Grubu müsabakasında Titan Akademi Kırmızı ile FESK (A) karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 52-40 ile galip tamamlayan FESK (A) gruptaki ilk galibiyetine ulaştı. Titan Akademi Kırmızı ise üçüncü yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Dengeli başlayan müsabakanın ilk çeyreğini 12-7 önde geçen FESK (A) devreye ise 22-17’lik skorla üstün giden taraf oldu. Üçüncü çeyrekte savunmadaki etkili oyununun yanına hücum performansı da ekleyen FESK (A) son bölüme 39-25 önde girerken, mücadeleyi ise 52-40 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MVP ATAŞEHİR (U13) 4’DE 4 YAPTI

Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Dinamo Spor Kulübü ile MVP Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 58-35 kazanan MVP Ataşehir 4. maçından da galibiyetle ayrıldı. Dinamo ise ilk yenilgisini aldı.

Dengeli başlayan müsabakanın ilk çeyreğin 12-12’lik eşitlik göze çarptı. İkinci çeyrekte hücumda ve savunmada etkili oynayan MVP Ataşehir devreye 31-19 ile önde giden taraf oldu. İkinci yarıda oyundaki kontrolünü sürdüren MVP Ataşehir üçüncü çeyreği 44-28 üstün geçerken, mücadeleyi ise 58-35’lik skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAYDARPAŞA LİSESİ (U16) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U15 Kategorisi A Grubu müsabakasında Potanın Kartalları ile Haydarpaşa Lisesi karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 47-32 galip tamamlayan Haydarpaşa Lisesi gruptaki ilk galibiyetini aldı. Potanın Kartalları ise ilk yenilgisi ile tanıştı.

Mücadeleye iyi bir başlangıç yapan Haydarpaşa Lisesi ilk çeyreği 17-12 önde geçerken, devreye ise 27-22’lik skorla üstün gitmeyi başardı. İkinci yarıda rakibine sadece 10 sayı şansı tanıyan Haydarpaşa Lisesi farkı açarak mücadeleyi 47-32’lik skorla kazanmayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler