Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi Günün sonuçları (06.02.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 14. hafta heyecanı 6 Şubat 2019 Çarşamba günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu 5. hafta mücadelesinde Haydarpaşa Lisesi ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 49-37 kazanan TED Rönesans Koleji gruptaki galibiyet sayısını 3’e yükseltti. Haydarpaşa Lisesi ise sezonun ilk yenilgisini aldı.

Maça etkili başlayan ve savunmada kolay sayılara izin vermeyen Haydarpaşa Lisesi hücumda ise organize basketler buldu ve üstünlüğü ele alarak ikinci çeyreğe 13-8 ile gitti. İkinci çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran TED Rönesans Koleji geri döndü ve soyunma odasına 25-18 önde girmeyi başardı.

Yakın geçen üçüncü çeyrekte yakaladığı ivmeyi sürdüren ve savunmada taviz vermeyen TED Rönesans Koleji, dördüncü periyotta da oyunun kontrolünü elinden bırakmadı ve parkeden 49-37 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

AKADEMİ İSTANBUL ZORLANMADI

Günün ikinci maçında U16 Kategorisi mücadelesinde Akademi İstanbul ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 47-25 kazanan Akademi İstanbul gruptaki ikinci galibiyetini aldı. TED Rönesans Koleji ise üçüncü kez mağlup oldu.

Maça etkili başlayan Akademi İstanbul savunmada kolay sayılara izin vermedi ve ilk çeyreği 14-5 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunma sertliğini sürdüren, hücumda da topu iyi dolaştıran Akademi İstanbul farkı açtı ve soyunma odasına 24-12 avantajlı gitti.

Yakın geçen üçüncü çeyrekte farkın kapanmasına izin vermeyen Akademi İstanbul, son bölümdeki etkili oyunuyla rakibin direncini kırdı ve parkeden 47-25 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAYDARPAŞA LİSESİ 2. GALİBİYETİNİ ALDI

Kapanış maçında U15 Kategorisi (A) Grubu mücadelesinde Unibasket Taşdelen ile Haydarpaşa Lisesi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 52-38 kazanan Haydarpaşa Lisesi gruptaki ikinci galibiyetini elde etti. Unibasket Taşdelen ise üçüncü yenilgisine engel olamadı.

Maça iyi başlayan Haydarpaşa Lisesi hücumda skor üretmekte zorlanmadı ve ilk çeyreği 12-9 üstün tamamladı. Yakın geçen ikinci çeyrekte daha iyi görüntü çizen Unibasket Taşdelen buna karşın öne geçemedi ve soyunma odasına 22-20 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte etkili top trafiği ile organize hücum eden ve akıcı oynayan Haydarpaşa Lisesi son bölüme 36-29 ile girdi. Dördüncü periyotta savunmada taviz vermeyen Haydarpaşa Lisesi kontrolü elden bırakmadı ve parkeden 52-38 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler