Bizi Takip Et

Manşet

Uni Altyapı Ligi’nde 21. Hafta Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 21. hafta heyecanı 23 Mart 2019 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı. 

Haftanın açılışında U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi Kırmızı ile FESA karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma aynı zamanda 21. haftanın açılış mücadelesiydi. İki takımın küçük yaştaki sporcuları oynadıkları basketbolla tüm sporseverlerin beğenisini kazandılar.

UAL – Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Titan Akademi Lacivert ile Unibasket Taşdelen karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta ligin en küçük yaş grubundaki sporcular karşı karşıya geldi. Her iki takımın sergilediği keyifli basketbol mücadeleyi izleyenler tarafından tam not aldı.

UNİBASKET TAŞDELEN KAYIPSIZ

UAL U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grup mücadelesinde Titan Akademi Lacivert ile Unibasket Taşdelen karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda karşılaşmayı 68-21 kazanan Unibasket Taşdelen 5’te 5 yaptı. Titan Akademi Lacivert ise 3. yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Oyuna hücumda ve savunmada etkili başlayan Unibasket Taşdelen üst üste bulduğu sayılarla ilk çeyreği 16-5 önde kapadı. İkinci çeyrekte performansını daha da geliştiren turuncu-beyazlı ekip devreye 46-7 üstünlükle giren taraf oldu. Yakaladığın farkın avantajıyla ikinci yarıda rahat bir oyun ortaya koyan Unibasket Taşdelen mücadeleyi 68-21’lik skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (B) 6’DA 6 YAPTI

UAL – Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Beyaz (B) Grubu müsabakasında Potanın Kartalları (B) ile Caan Sports karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 41-38 ile geçen Potanın Kartalları (B) 6. maçını da kazandı. Caan Sports ise 2. yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan müsabakanın ilk çeyreğini Caan Sports 11-8 ile önde tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyrekte oyundaki denge devam ederken Caan Sports devreye 20-16 ile üstün gitmeyi başardı. Çekişmeli geçen ikinci yarıya hücumda biraz daha iyi başlayan Potanın Kartalları (B) üçüncü çeyreği 30-29 geride kapasa da son bölümdeki oyunuyla mücadeleyi 41-38 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ARMADA (U13) 3. GALİBİYETİNİ ALDI

UAL U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu müsabakasında CSKA Maltepe ile Armada Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 61-38 kazanan Armada gruptaki 3. galibiyetini aldı. CSKA Maltepe ise 3. yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında da etkili başlayan Armada Spor Kulübü ilk çeyreği 20-5 önde kapadı. İkinci çeyrekte oyunda denge göze çarparken aradaki fark değişmedi ve lacivert-yeşilli kulüp devreye 38-23 üstün giren taraf oldu. Üçüncü çeyrekte skor anlamında denge devam etse de son bölümde yeniden kontrolü eline alan Armada mücadeleyi 61-38 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TED (U15) LİDERLİĞİNİ SÜRDÜRDÜ

UAL – Uni Altyapı Ligi U15 Kategorisi Klasman Grubu müsabakasında Unibasket TED ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 78-49 ile geçen Unibasket TED gruptaki galibiyet sayısını 3 yaptı. Boğaziçi Kartalları ise ilk yenilgisini almış oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede dakikalar ilerledikçe kontrolü alan Unibasket TED ilk çeyreği 19-12 önde tamamladı. İkinci çeyrekte skordaki üstünlüğünü sürdüren turuncu-beyazlı ekip devreye 35-22’lik skorla üstün girmeyi başardı. Oyunun ikinci yarısında rakibini farkı kapamasına izin vermeyen Unibasket TED üçüncü çeyreği 56-38 önde geçerken, mücadeleyi ise 78-49’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet