Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde 21. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu 21. hafta heyecanı 7-8 Nisan 2018 tarihlerinde oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

7 Nisan 2018 Cumartesi günü oynanan 21. hafta açılış maçında U-10 Kategorisinde Unibasket ile Girişim Akademi Spor Kulübü karşı karşıya geldi.

Suzan Ahmet Yalkın Spor Salonu’nda oynanan mücadelede ligin en küçük sporcuları sahne aldı. Skorun geri planda olduğu mücadelede oldukça renkli anlar ortaya çıkarken kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu.

U-12’DE UNİBASKET TED GALİP

U-12 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde FESA ile Unibasket TED karşı karşıya geldi.  7 Nisan 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 52-12’lik skorla geçen Unibasket TED gruptaki 7 . maçında 5. galibiyetini aldı.

Mücadeleye iyi başlayan Unibasket TED ilk çeyreği 15-6 önde geçerken devreye ise 29-8’lik skorla üstün girmeyi başardı. İkinci yarıda oyundaki kontrolünü sürdüren Unibasket TED farkı açarak müsabakadan 52-12’lik skorla galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U-13’TE HAYDARPAŞA LİSESİ GALİP

U-13 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde 7 Nisan 2018 Cumartesi günü Haydarpaşa Lisesi ile MVP Dragos karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 46-28’lik skorla mağlup eden Haydarpaşa Lisesi gruptaki 3. galibiyetini aldı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk çeyreği 11-7 önde geçen Haydarpaşa Lisesi devreye ise 24-12’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda oyundaki tempoyu kontrol eden Haydarpaşa Lisesi farkı açmaya devam etti ve mücadeleyi 46-28 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U-15’TE DİNAMO 3. GALİBİYETİNİ ALDI

U-15 Kategorisi mücadelesinde 7 Nisan 2018 Cumartesi günü Akademi İstanbul ile Dinamo Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 66-26’lık skorla geçen Dinamo Spor Kulübü 3. galibiyetini elde etti.

Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Dinamo ilk çeyreği 20-7’lik skorla önde geçerken, devreye ise 31-13 üstünlükle girdi. Oyunda baştan sona üstün olan Dinamo Spor Kulübü ikinci yarıda da farkı açmaya devam etti ve mücadeleyi 66-26’lık skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U-11 TURUNCU GRUP: UNİBASKET – İTÜ GVO

U-11 Kategorisi Turuncu Grup mücadelesinde 8 Nisan 2018 Pazar günü Unibasket ile İTÜ GVO karşı karşıya geldi.

Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada minik sporcular izleyenlerden büyük alkış topladı. Gelecek yıllarda ağabeylerini yerini alacak olan sporcuların gösterdiği performans görülmeye değerdi.

U-10: UNİBASKET – İTÜ GVO

U-10 Kategorisi mücadelesinde Unibasket ile İTÜ GVO, Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

8 Nisan 2018 Pazar günü oynanan karşılaşmada her iki takımın minik sporcuları basketbolun tadını sonuna kadar çıkardı. Ligimizin en küçük yaş grubunu oluşturan sporcuların sergilediği performans alkış toplarken, kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu.

U-11 BEYAZ GRUP: ÇENGELKÖY BASKETBOL – DEV ATAŞEHİR LACİVERT

U-11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde 8 Nisan 2018 Pazar günü Çengelköy Basketbol ile Dev Ataşehir Lacivert karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada minik sporcular ellerinden gelen her şeyi yaptı. Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan mücadelede kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu.

MVP ÇEKMEKÖY (U-13) HATA YAPMADI

U-13 Kategorisi Mavi Grup mücadelesine Akademi İstanbul ile MVP Çekmeköy karşı karşıya geldi.  8 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 56-33’lük skorla geçen MVP Çekmeköy gruptaki 5. maçından da galibiyetle ayrıldı.

Skor anlamında kısır başlayan mücadelede ilk çeyrek 6-6 eşitlikle geçilirken, devreye MVP Çekmeköy 19-16 üstün girdi. İkinci yarıda hücumda daha etkili oynayan MVP Çekmeköy farkı açmaya başladı ve mücadeleyi 56-33’lük skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U-11 TURUNCU GRUP: SANCAKTEPE İSTANBUL BEYAZ – ALBEDO BASKETBOL

Uni Altyapı Ligi U-11 Kategorisi Turuncu Grup mücadelesinde Sancaktepe İstanbul Beyaz ile Albedo Basketbol karşı karşıya geldi.

8 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın sergilediği mücadele görülmeye değerdi. Skorun geri planda olduğu karşılaşmada sporcular gelecek yıllar adından umut verici performanslar ortaya koydu.

U-12’DE ALLSTARS İSTANBUL İLK GALİBİYETİNİ ALDI

U-12 Kategorisi Turuncu Grup mücadelesinde MVP Ataşehir ile Allstars İstanbul karşı karşıya geldi.  8 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 47-35’lik skorla mağlup eden Allstars İstanbul gruptaki ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşmada ilk çeyreği Allstars İstanbul 12-7 önde geçerken devreye MVP Ataşehir 18-17’lik skorla üstün giren taraf oldu. İkinci yarıda rakibini iyi savunan Allstars İstanbul hücumda da etkili oynayarak mücadeleyi 47-35 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler