Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde 22. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu 22. hafta heyecanı 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı. 

Haftanın açılışında U-12 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde FESA ile Çengelköy Basketbol karşı karşıya geldi. 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 42-19’luk skorla mağlup eden Çengelköy Basketbol beşinci galibiyetini aldı.

İlk çeyreği 9-0’lık skorla önde geçen Çengelköy Basketbol devreye ise 22-4’lük üstünlükle girdi. İkinci yarıda skordaki üstünlüğünü devam ettiren Çengelköy Basketbol mücadeleyi 42-19’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MİNİKLERİN ÇEKİŞMELİ MAÇLARI

U-11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi ile Çengelköy Basketbol karşı karşı karşıya geldi. 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan müsabakada geleceğin yıldız adayları sahne aldı. Büyük bir çekişmenin yaşandığı mücadelede skor geri planda olurken, kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu.

14 Nisan 2018 Cumartesi günü oynanan U-10 Kategorisi mücadelesinde Sancaktepe İstanbul ile Titan Akademi karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular sahne aldı. Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan karşılaşmada sporcuların sergilediği performans görülmeye değerdi

F.E.S.K U-12’DE GALİP

U-12 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde F.E.S.K ile Ataşehir Doğuş Spor Kulübü karşı karşıya geldi.  14 Nisan 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 42-35’lik skorla mağlup eden F.E.S.K gruptaki 5. galibiyetini aldı.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk çeyreği 14-10 önde geçen F.E.S.K devreye ise 24-17’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda oyunda denge sağlanırken yakaladığı farkı sürdüren F.E.S.K mücadeleyi 42-35’lik skorla galip tamamlamayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET BEŞİNCİ GALİBİYETİNİ ALDI

U-14 Kategorisinde 2017 – 2018 sezonu heyecanı Unibasket – F.E.S.K. karşılaşmasıyla devam etti.  14 Nisan 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 47-22’lik skorla mağlup eden Unibasket gruptaki beşinci galibiyetini elde etti.

Dengeli başlayan müsabakada ilk çeyreği 9-4 önde kapatan Unibasket devreye ise 20-8’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda da oyundaki kontrolünü sürdürmeye devam eden Unibasket farkı açarak mücadeleden 47-22’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U-16’DA UNİBASKET 5’TE 5 YAPTI

U-16 Kategorisi mücadelesinde Allstars İstanbul ile Unibasket karşı karşıya geldi. 15 Nisan 2018 Pazar günü Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 70-47’lik skorla mağlup eden Unibasket beşinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Unibasket ilk çeyreği 19-10 önde geçerken devreye ise 37-27’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda oyundaki üstünlüğünü sürdüren ve farkı açmaya devam eden Unibasket mücadeleyi 70-47’lik skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MİNİKLERİN PAZAR KEYFİ

15 Nisan 2018 Pazar günü oynanan U-10 Kategorisi karşılaşmasında Allstars İstanbul ile Unibasket takımları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan miniklerin keyif veren mücadelesinde kazanan dostluk oldu. Aynı zamanda tribünde karşılaşmayı takip eden seyirciler bu basketbol şöleninde minik sporculara destek vererek heyecanlarını yenmelerine yardımcı oldular.

U-10 Kategorisindeki bir diğer karşılaşmada Allstars İstanbul Gelişim ile İTÜ GVO karşı karşıya geldi.  15 Nisan 2018 Pazar günü Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan müsabakada kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu. Ligin en küçük yaş grubunda yer alan sporcuların karşılaşma boyunca sergilediği performans büyük alkış topladı.

U-11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde FESA ile Unibasket TED karşı karşıya geldi.  15 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada sporcuların sergilediği performans izleyenlerden tam not aldı. İlerleyen yıllarda ağabeylerinin yerini alacak olan minik sporcuların mücadelesinde kazanan dostluk oldu.

UNİBASKET U-14’TE GALİP

U-14 Kategorisi müsabakasında Akademi İstanbul ile Unibasket karşı karşıya geldi.  15 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 46-34’lük skorla mağlup eden Unibasket sekizinci maçında altıncı galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya iyi bir başlangıç yapan Unibasket ilk çeyreği 16-5 önde geçerken, devreye ise 28-14’lük skorla üstün girmeyi başardı. Yakaladığı farkın getirdiği avantajla oynayan Unibasket ikinci yarıda oyunu kontrol etti ve mücadeleyi 46-34’lük skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

AKADEMİ İSTANBUL (U15) GALİBİYETLE TANIŞTI

U-15 Kategorisi mücadelesinde Akademi İstanbul ile MVP Suadiye karşı karşıya geldi.  15 Nisan 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 63-49’luk skorla geçen Akademi İstanbul gruptaki ilk galibiyetini aldı.

Karşılaşmada baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan Akademi İstanbul ilk çeyreği 15-10 önde geçerken, devreye ise 31-21’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda da oyundaki kontrolünü sürdüren Akademi İstanbul mücadeleyi 63-49 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler