Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde 23. Haftanın İlk İki Günü Geride Kaldı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 23. hafta heyecanı 6 Nisan Cumartesi ve 7 Nisan Pazar günü oynanan karşılaşmalarla devam etti.

U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Haydarpaşa Lisesi ile Paşabahçe karşı karşıya geldi. 6 Nisan Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma aynı zamanda 23. haftanın açılış mücadelesiydi. İki takımın küçük yaştaki sporcuları oynadıkları basketbolla tüm sporseverlerin beğenisini kazandılar.

Günün ikinci maçında UAL – Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Haydarpaşa Lisesi ile FESK karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta ligin en küçük yaş grubundaki sporcular karşılaştı. Her iki takımın sergilediği keyifli basketbol mücadeleyi izleyenler tarafından tam not aldı.

MAVİ BİRLİK FARKLI GALİP GELDİ

U12 Minikler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Potanın Kartalları (C) ile Mavi Birlik karşı karşıya geldi.

6 Nisan Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 64-30 kazanan Mavi Birlik gruptaki dördüncü galibiyetine ulaştı. Potanın Kartalları (C) ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Yakın geçen ilk çeyrekte savunmada rakibini zorlayan Potanın Kartalları (C) ilk çeyreği 10-8 üstün tamamlamayı başardı. İkinci periyotta hücumda toparlanan ve etkili top trafiği ile akıcı oynayan Mavi Birlik farkı açtı ve soyunma odasına 30-12 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte kolektif oyunuyla yakaladığı ivmeyi devam ettiren Mavi Birlik farkı açmayı sürdürdü ve son bölüme 54-20 avantajlı girdi. Yakın geçen dördüncü çeyrekte kontrolü elden bırakmayan Mavi Birlik parkeden 64-30 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ 

ARMADA U13’TE GİRİŞİM AKADEMİ SARI’YI MAĞLUP ETTİ

U13 Küçükler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Armada ile Girişim Akademi Sarı karşı karşıya geldi.

6 Nisan Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 57-32 kazanan Armada gruptaki dördüncü galibiyetini aldı. Girişim Akademi Sarı ise beşinci yenilgisine engel olamadı.

Maça savunmada organize giren ve kolay basketlere izin vermeyen Armada ilk çeyreği 15-7 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte toparlanan Girişim Akademi Sarı geri döndü ve soyunma odasına giderken skoru 22-22’de eşitlemeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte hücumda ritim bulan Armada son bölümde savunma sertliğini gitgide arttırdı ve farkı açarak parkeden 57-32 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (B) TAM GAZ DEVAM EDİYOR

U12 Minikler Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde 2014 Maltepe ile Potanın Kartalları (B) karşı karşıya geldi.

6 Nisan Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabakayı 58-28 kazanan Potanın Kartalları (B) gruptaki yedinci maçında da fire vermedi. 2014 Maltepe ise beş galibiyette kaldı.

Yakın başlayan maçta ilk çeyrek 11-11 eşitlikle geçildi. İkinci çeyrekte hücumda vites arttıran Potanın Kartalları (B) devreye 28-18 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte savunmadaki yüksek konsantrasyonunu sürdüren Potanın Kartalları (B) son bölümde kontrolü elden bırakmadı ve sahadan 58-28 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNIBASKET TURUNCU ZORLANMADAN KAZANDI

U16 Yıldızlar Kategorisi mücadelesinde Unibasket Turuncu ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi.

6 Nisan Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta sahadan 61-21 galip ayrılan Unibasket Turuncu gruptaki üçüncü galibiyetine ulaştı. 2014 Maltepe ise henüz galibiyet sevinci yaşayamadı.

Yakın geçen ilk çeyrekte takımlar birbirine üstünlük kurmakta zorlandı ve ikinci bölüme 7-7 eşitlikle gidildi. İkinci çeyrekte hücumda daha iyi görüntü çizen Unibasket Turuncu devreye 16-13 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte hücumda vites arttıran ve savunmada kolay basketlere izin vermeyen Unibasket Turuncu son bölüme 37-19 önde girdi. Dördüncü periyotta üst üste gelen basketlerle rakibinin direncini kıran Unibasket parkeden 61-21 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

7 Nisan Pazar günü oynanan maçların ilkinde ise U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Armada ile Fenerbahçe Koleji karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada iki takımın küçük yaştaki sporcuları oynadıkları basketbolla tüm sporseverlerin beğenisini kazandılar.

CAAN ATAŞEHİR, DİNAMO ENGELİNİ GEÇTİ

U13 Küçükler Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde Dinamo ile Caan Ataşehir karşı karşıya geldi.

7 Nisan Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 42-35 kazanan Caan Ataşehir gruptaki altıncı galibiyetini aldı. Dinamo ise beş galibiyette kaldı.

Maça savunmada iyi başlayan Dinamo ilk çeyreği 9-5 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunmada toparlanan Caan Ataşehir soyunma odasına 20-15 avantajlı gitmeyi başardı.

Büyük çekişmeye sahne olan ikinci yarıda kolektif oyunuyla kontrolü elden bırakmayan Caan Ataşehir parkeden 42-35 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MVP ATAŞEHİR U12’DE KAZANDI

U12 Minikler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde MVP Ataşehir ile Caan Ataşehir karşı karşıya geldi.

7 Nisan Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 44-40 kazanan MVP Ataşehir gruptaki altıncı galibiyetini aldı. Caan Ataşehir ise beşinci yenilgisine engel olamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta hücumda üst üste gelen basketlerle ritim bulan ve farkı açan MVP Ataşehir devreye 24-15 avantajlı gitti.

Yakın geçen üçüncü periyot sonrasında son bölümde hücumda zorlanmasına karşın kontrolü elden bırakmayan MVP Ataşehir parkeden 44-40 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Bir diğer U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Tan Spor ile Caan Sports karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada iki takımın minikleri oynadıkları basketbolla büyük beğeni topladı ve gelecek için olumlu sinyaller verdi.

ARMADA, BOĞAZİÇİ KARTALLARI’NI MAĞLUP ETTİ

U15 Kategorisi Klasman Grubu mücadelesinde Armada ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi.

7 Nisan Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 44-34 kazanan Armada gruptaki ilk galibiyetini aldı. Boğaziçi Kartalları ise ikinci yenilgisine engel olamadı.

Büyük çekişmeye sahne olan ilk yarıda savunmada daha iyi organize olan Armada soyunma odasına 15-14 avantajlı gitti. Üçüncü çeyrekle beraber hücum yüzdesini yukarı çeken Armada oyunun kontrolünü iyice eline geçirdi ve parkeden 44-34 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNIBASKET TED SİYAH FARKLI KAZANDI

U13 Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde Unibasket TED Siyah ile MVP Suadiye karşı karşıya geldi. 7 Nisan Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 54-24 kazanan Unibasket Turuncu gruptaki beşinci galibiyetini elde etti. MVP Suadiye ise bir galibiyette kaldı.

Maça hücumda oldukça etkili başlayan Unibasket TED Siyah savunmada da iyi direnç koydu ve ilk çeyreği 12-3 önde tamamladı. İkinci periyotta savunma disiplininden kopmayan ve yüzdeli hücum eden Unibasket TED Siyah soyunma odasına da 28-9 ile gitti.

Rölantide geçen ikinci yarıda oyunun kontrolünü elinden bırakmayan Unibasket TED Siyah farkın kapanmasına izin vermedi ve parkeden 54-24 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler