Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (02.02.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 14. hafta heyecanı 2 Şubat 2019 Cumartesi günü oynanan maçlarla başladı.

Günün ilk maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesi 2014 Maltepe ile Unibasket TED Siyah’ı  karşı karşıya getirdi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular karşılaştı. Minik sporcular ilerleyen yıllarda iyi yerlere geleceklerinin sinyallerini verirken, basketbolseverler salondan oldukça mutlu ayrıldı.

Günün ikinci maçında U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Birsel Vardarlı Spor Kulübü ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu. Tribünde yer alan basketbolseverler küçük sporcuların başarılı performansına alkışlarla yanıt verdi.

ARMADA U12’DE GALİP

Günün üçüncü maçında U12 Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Potanın Kartalları Girls ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 43-24 kazanan Armada gruptaki üçüncü galibiyetini aldı. Potanın Kartalları Girls ise henüz galibiyet alamadı.

Maça sert savunma ile başlayan Armada kolay sayılara izin vermedi ve ilk çeyreği 16-6 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte hücum ritmini yukarı çekmekte zorlanan Potanın Kartalları Girls soyunma odasına da 26-10 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte savunma sertliğini iyice arttıran Armada farkı açtı. Son bölümde hata yapmayan Armada parkeden 43-24 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

AKADEMİ İSTANBUL U16’DA KAZANDI

U16 Kategorisi mücadelesinde Akademi İstanbul ile Titan Akademi Lacivert karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 48-39 kazanan Akademi İstanbul haftayı galibiyetle kapattı. Titan Akademi Lacivert ise dördüncü yenilgisini aldı.

Maça etkili başlayan Akademi İstanbul ilk çeyreği 11-5 önde geçerken, ikinci periyotta da savunmasıyla skoru korudu ve soyunma odasına 21-13 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte yüzdeli hücum performansını sürdüren Akademi İstanbul son bölümde de hata yapmadı ve parkeden 48-39 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ALLSTARS İSTANBUL, GİRİŞİM’İ GEÇTİ

U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Allstars İstanbul ile Girişim Akademi Sarı karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 57-35 kazanan Allstars İstanbul gruptaki ikinci galibiyetini aldı. Girişim Akademi Sarı ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

Maça etkili savunma ile başlayan Allstars İstanbul ilk çeyreği 18-6 üstün geçerken, ikinci periyotta da yüzdeli hücumundan taviz vermedi ve farkı açarak soyunma odasına 38-13 ile girdi.

Yakın geçen üçüncü çeyreğin ardından üstünlüğünü maçın sonuna kadar koruyan Allstars İstanbul parkeden 57-35 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UBA, ELİT AKADEMİ ENGELİNE TAKILMADI

Günün son maçında U14 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde UBA ile Elit Akademi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 47-37 kazanan UBA gruptaki ikinci galibiyetini aldı. Elit Akademi ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Maça sert savunma ile başlayan UBA sadece 8 sayıya izin verdiği ilk çeyreği 8 sayı önde tamamladı. İkinci çeyrekte yüzdeli hücum performansını sürdüren UBA soyunma odasına da 36-23 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte zorlanmasına karşın son bölümde farklı oyuncularından gelen katkıyı iyi değerlendiren UBA hata yapmadı ve parkeden 47-37 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler