Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (05.06.2018)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu heyecanı 5 Haziran Salı günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti. 

Günün açılışında U-12 Kategorisi Beyaz Grup Yarı Final mücadelesinde Elit Akademi ile Ataşehir Doğuş karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 55-33’lük skorla geçen Ataşehir Doğuş finalde F.E.S.K.’in rakibi oldu.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 18-12’lik skorla önde kapatan Ataşehir Doğuş devreye ise 34-21’lik skorla üstün giden taraf oldu. Üçüncü çeyrekte rakibine sadece 2 sayı şansı tanıyan Ataşehir Doğuş farkı açarak mücadeleyi 55-33’lük skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

TİTAN AKADEMİ (U17) FİNALDE

U-17 Kategorisi yarı final müsabakasında Unibasket ile Titan Akademi karşı karşıya geldi. Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 59-52’lik skorla geçen Titan Akademi finale yükseldi. Grup aşamasını lider geçen Unibasket ise üçüncülük maçı oynayacak.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 17-14 önde geçen Unibasket devreye ise 28-26’lık skorla üstün giden taraf oldu. Skordaki üstünlüğünü üçüncü çeyrekte de koruyan Unibasket karşısında son çeyrekte etkili oynayan Titan Akademi mücadeleyi 59-52’lik skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

F.E.S.K. (U12) FİNALE YÜKSELDİ

U-12 Kategorisi Beyaz Grup Yarı Final mücadelesinde F.E.S.K. ile Çengelköy Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 29-27’lik skorla geçen F.E.S.K. finalde Ataşehir Doğuş’un rakibi oldu.

Baştan sona büyük bir mücadeleye sahne olan karşılaşmada ilk çeyreği 7-5 önde geçen F.E.S.K. devreye ise 16-11’lik skorla üstün girdi. Üçüncü çeyrekte farkı 11 sayıya kadar çıkaran F.E.S.K. mücadeleyi 29-27’lik skorla galip tamamlayan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MAVİ BİRLİK (U17) FİNALDE

U-17 Kategorisi yarı final karşılaşmasında Haydarpaşa Lisesi ile Mavi Birlik karşı karşıya geldi. Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 61-49’luk skorla geçen Mavi Birlik adını finale yazdırdı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Mavi Birlik ilk çeyreği 16-10 önde geçerken devreye ise 40-17’lik skorla üstün girdi. Yakaladığı farkın getirdiği avantajla oynayan Mavi Birlik kontrolü rakibine verse de mücadeleyi 61-49’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

İTÜ GVO (U14) YENİLGİSİZ DEVAM EDİYOR

U-14 Kategorisi müsabakasında Unibasket ile İTÜ GVO Spor Kulübü karşı karşıya geldi. Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 52-30’luk skorla mağlup eden İTÜ GVO gruptaki 9. maçından da galip ayrıldı.

Karşılaşmada ilk çeyreği Unibasket 9-8 önde geçerken, devreye ise İTÜ GVO 23-14’lük skorla üstün giden taraf oldu. İkinci yarıda oyundaki kontrolü tamamen eline alan İTÜ GVO farkı açarak karşılaşmayı 52-30’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FESA (U15) YARI FİNALDE

Günün kapanışında U-15 Kategorisi çeyrek final karşılaşmasında FESA ile Dinamo Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 43-37’lik skorla geçen FESA yarı finalde Armada’nın rakibi oldu.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 17-10 önde kapatan FESA devreye ise 25-20’lik skorla üstün gitmeyi başardı. Üçüncü çeyrek sonunda farkı  bir sayıya kadar indiren Dinamo karşısında son bölümü iyi oynayan FESA mücadeleyi 43-27 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler