Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (10.03.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 19. hafta heyecanı 10 Mart 2019 Pazar günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün açılış maçında U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında Caan Sports ile FESK karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada her iki takımın küçük yaştaki sporcuları sergiledikleri performansla tribünde yer alan izleyicilerin beğenisini kazandı.

İkinci maçta U10 Kategorisi Kırmızı Grup müsabakasında FB Koleji Lacivert ile FESK karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede sporcuların gösterdiği performans izleyenlerden büyük alkış topladı. Sporcular maç boyunca dostça bir oyun ortaya koyarken ilerleyen yıllar için iyi sinyaller verdiler.

Günün üçüncü maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında FESA ile FB Koleji Lacivert karşılaştı. Basketbolseverler için oldukça keyifli ve seyir zevki yüksek geçen maçta gösterilen performanslar büyük beğeni topladı. Miniklerin yüksek efor ve mücadelesi yüzleri güldürdü.

GİRİŞİM AKADEMİ SARI U13’TE GALİP

U13 Küçük Erkekler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Girişim Akademi Sarı ile Unibasket TED Turuncu karşılaştı.TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 48-34 kazanan Girişim Akademi Sarı gruptaki ilk galibiyetini aldı. Unibasket TED Turuncu ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta üst üste gelen sayılarla ivme yakalayan Girişim Akademi Sarı üstünlüğü ele aldı ve devreyi 19-14 önde tamamlayan taraf oldu.

Üçüncü çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran Unibasket TED Turuncu geri döndü ve son bölüme giderken skoru eşitledi. Dördüncü çeyrekte etkili savunmasıyla kontrolü tekrar ele geçiren Girişim Akademi Sarı rakibine şans tanımadı ve parkeden 48-34 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ATAŞEHİR DOĞUŞ’TAN ÖNEMLİ GALİBİYET

U13 Küçük Erkekler Kategorisi (A) Grubu mücadelesinde Ataşehir Doğuş ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 55-47 kazanan Ataşehir Doğuş dördüncü maçında da sahadan mutlu ayrıldı. Girişim Akademi ise ilk kez mağlup oldu.

Yakın geçen ilk çeyrekte savunmada iyi organize olan Ataşehir Doğuş ikinci bölüme 12-10 avantajlı gitmeyi başardı. İkinci periyotta savunma sertliğini arttıran ve kolay basketlere izin vermeyen Ataşehir Doğuş soyunma odasına da 25-18 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte farklı oyuncularını devreye sokan ve kontrolü elinde tutan Ataşehir Doğuş son bölüme giderken farkı korudu. Dördüncü çeyrekte rakibinin etkili hücumlarına savunmada geçit vermeyen Ataşehir Doğuş parkeden 55-47 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

GİRİŞİM AKADEMİ, TİTAN AKADEMİ’Yİ MAĞLUP ETTİ

Günün kapanış maçında U14 Küçük Erkekler Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde Titan Akademi Lacivert ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 55-47 kazanan Girişim Akademi gruptaki ikinci galibiyetine ulaştı. Titan Akademi Lacivert ise dördüncü kez yenildi.

Maça oldukça iyi başlayan Girişim Akademi savunmadaki yüksek eforuyla rakibinin hücumlarına şans tanımadı ve ilk çeyreği 18-9 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte yakaladığı ivmeyi sürdüren Girişim Akademi devreye de 32-20 ile girdi.

Üçüncü çeyrekte hücum ritmini kaybeden Girişim Akademi buna karşın savunmada taviz vermedi ve son bölümdeki kontrollü oyunuyla sahadan 55-47 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler