Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (19.01.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 13. hafta heyecanı 19 Ocak 2019 Cumartesi günü oynanan maçlarla başladı.

Günün ilk maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesi Unibasket TED Siyah ile Fenerbahçe Koleji’ni (Sarı) karşı karşıya getirdi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular karşılaştı. Minik sporcular ilerleyen yıllarda iyi yerlere geleceklerinin sinyallerini verirken, basketbolseverler salondan oldukça mutlu ayrıldı.

Günün ikinci maçında U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Unibasket Taşdelen ile Fenerbahçe Koleji Lacivert karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu. Tribünde yer alan basketbolseverler küçük sporcuların başarılı performansına alkışlarla yanıt verdi.

Üçüncü maçta U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Fenerbahçe Koleji ile Dinamo karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada minikler oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Skorun geri planda, dostluğun ön planda olduğu mücadelede sporcular büyük alkış topladı.

Dördüncü maçta bir diğer U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakası Tan Spor ile Marmara Akademi’yi karşı karşıya getirdi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oldukça keyifli geçen maçta iki takım oyuncularının da gösterdiği performans göz doldurdu ve basketbolseverlere gelecek için iyi sinyaller verdi.

U12’DE ZORLU MAÇIN GALİBİ DİNAMO

U12 Minikler Kategorisi Beyaz (B) Grubu beşinci hafta mücadelesinde Caan Sports ile Dinamo karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan çekişmeli maçı 39-38 kazanan Dinamo gruptaki dördüncü galibiyetini elde etti. Caan Sports ise ilk yenilgisini aldı.

Dengeli başlayan maçta ilk çeyreği 13-11 üstün tamamlayan taraf Dinamo olurken, ikinci çeyrekte savunma direncini arttıran Caan Sports soyunma odasına giderken skoru 22-22’de eşitledi.

Üçüncü çeyrekte ivmesini sürdüren ve savunma konsantrasyonunu koruyan Caan Sports son bölüme 5 sayı avantajlı girdi. Dördüncü çeyrekte geri dönüşe imza atan Dinamo zorlu maçta parkeden 39-38 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

2014 MALTEPE, CSKA MALTEPE’Yİ MAĞLUP ETTİ

U12 Minikler Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde 2014 Maltepe ile CSKA Maltepe karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 43-27 galip tamamlayan 2014 Maltepe dördüncü galibiyetine ulaştı. CSKA Maltepe ise haftayı mağlubiyetle kapattı.

Maça sert savunma ile başlayan 2014 Maltepe ilk çeyreği 15-4 üstün tamamlarken, ikinci çeyrekte de ivmesini korudu ve soyunma odasına 29-6 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte toparlanan CSKA Maltepe farkı azaltmayı başarsa da son bölümde oyunun kontrolünü tekrar eline alan 2014 Maltepe parkeden 43-27 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler