Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Günün Sonuçları (24.03.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 21. hafta heyecanı 24 Mart Pazar günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde UBA ile Unibasket TED Siyah karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takım sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu ve büyük beğeni aldı.

U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde ise FB Koleji ile Marmara Akademi karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın minik sporcuları sergiledikleri performansla alkış topladı ve gelecek için olumlu sinyaller verdi.

MAVİ BİRLİK U13’TE GİRİŞİM’İ MAĞLUP ETTİ

U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Girişim Akademi Sarı ile Mavi Birlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 74-21 kazanan Mavi Birlik gruptaki beşinci galibiyetini aldı. Girişim Akademi Sarı ise dördüncü yenilgisine engel olamadı.

Maça oyunun iki yönünde de oldukça etkili başlayan Mavi Birlik ilk çeyreği 33-2 üstün tamamladı. Yakın geçen ikinci periyotta farkın kapanmasına izin vermeyen Mavi Birlik soyunma odasına da 48-15 avantajlı girdi.

Üçüncü çeyrekte yüksek savunma konsantrasyonuyla farkı açmaya devam eden Mavi Birlik son bölüme giderken skoru 67-17’ye getirdi. Rölantide geçen dördüncü periyot sonrasında Mavi Birlik parkeden 74-21 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNIBASKET BEYAZ U16’DA İYİ GİDİŞATINI SÜRDÜRDÜ

U16 Yıldızlar Kategorisi mücadelesinde Akademi İstanbul ile Unibasket Beyaz karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 69-53 kazanan Unibasket Beyaz gruptaki sekizinci maçında yedinci galibiyetini elde etti. Akademi İstanbul ise ikinci yenilgisini aldı.

Yakın geçen ilk periyotun ardından hem hücumda hem savunmada vites arttıran Unibasket Beyaz etkili top trafiği ile kolay skor üretti ve soyunma odasına 37-22 avantajlı girdi.

Üçüncü çeyrekteki kolektif oyununu sürdüren Unibasket Beyaz birçok oyuncusundan gelen katkı ile skoru korudu ve son bölüme 57-37 ile gitti. Dördüncü periyotta kontrolü elden bırakmayan Unibasket Beyaz sahadan 69-53’lük skorla galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MVP ATAŞEHİR U12’DE 5. GALİBİYETİNİ ALDI

U12 Minikler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Potanın Kartalları (C) ile MVP Ataşehir karşılaştı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 78-29 kazanan MVP Ataşehir beşinci galibiyetine ulaştı. Potanın Kartalları (C) ise henüz galibiyetle tanışamadı.

Maça savunmada iyi başlayan MVP Ataşehir ilk çeyreği 20-8 önde geçti. İkinci periyotta kolektif oyunuyla farklı oyuncularını devreye sokan ve farkı açmayı sürdüren MVP Ataşehir devreye de 43-17 ile gitti. Üçüncü periyotta savunma disiplininden taviz vermeyen MVP Ataşehir son bölümdeki etkili oyunuyla parkeden 78-29 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (U15) GALİP

UAL – Uni Altyapı Ligi U15 Kategorisi Final Grubu müsabakasında Albedo Basketbol ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 50-33 kazanan Potanın Kartalları grupta maç fazlasıyla liderliğini sürdürdü. Albedo Basketbol ise Final Grubu’nda 3. yenilgisini aldı.

Mücadeleye iyi bir giriş yapan Potanın Kartalları rakibine kolay sayı şansı vermediği ilk çeyreği 14-5 önde kapadı. İkinci çeyrekte de oyundaki kontrolünü sürdüren siyah-beyazlı ekip farkı açarak devreye 28-12 üstünlükle girdi. İkinci yarıda oyunda denge göze çarparken Albedo Basketbol farkı kapatmayı başaramadı. Üçüncü çeyreği 34-20 önde tamamlayan Potanın Kartalları mücadeleyi ise 50-33’lük skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler