Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde İlk Hafta Geride Kaldı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu ilk hafta heyecanı 2 Kasım Cuma günü oynanan maçların ardından geride kaldı. 

Günün ilk maçında U14 Kategorisi Kırmızı B Grubu ilk hafta mücadelesinde Armada ile Ekare karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 65-30’luk skorla geçen Ekare sezona galibiyetle başladı. Armada ilk maçında istediği sonucu alamadı.

Üst üste bulduğu sayılarla maça 10-0’lık bir giriş yapan Ekare ilk çeyreği 12-6 ile önde kapadı. İkinci çeyrekte hem savunmada hem de hücumda performansını geliştiren Ekare devreye 31-11’lik skorla önde girdi. Yakaladığı skor avantajını ikinci yarıda etkin bir şekilde kullanana siyah-beyazlı ekip mücadeleyi 65-30’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TAŞDELEN İYİ BAŞLADI

Haftanın son maçında ise U15 Kategorisi A Grubu ilk hafta mücadelesinde Unibasket Taşdelen ile Yeditepe Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 54-45 mağlup eden Unibasket Taşdelen sezona galibiyetle başladı. Yeditepe Basketbol ise ilk maçında istediği sonucu alamadı.

Karşılaşmaya 17-1’lik seriyle oldukça iyi başlayan Unibasket Taşdelen ilk çeyreği 19-10 önde kapatan taraf oldu. İkinci çeyrekte oyun dengelenirken farkı azaltan Yeditepe Basketbol devreye 26-21’lik skorla geride girdi. İkinci yarıda oyundaki kontrolü yeniden eline alan Unibasket Taşdelen rakibinin yaklaşmasına izin vermedi ve mücadeleyi 54-45 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAFTANIN SONUÇLARI

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler