Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde Üçüncü Hafta Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu üçüncü hafta heyecanı 10 – 11 Kasım tarihlerinde oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

U11 KATEGORİSİ HEYECANI BAŞLADI

Haftanın açılış karşılaşmasında U11 Kategorisi B Grubu ilk hafta müsabakasında Birsel Vardarlı Spor Kulübü ile Mehmet Erdem Marmara Akademi karşılaştı. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü oynanan mücadelede her iki takım oyuncuları performanslarıyla dikkat çekmeyi başardı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’na gelen seyirciler karşılaşma boyunca alkışlarıyla sporculara destek oldular.

U11 Kategorisi A Grubu ilk hafta müsabakasında Titan Akademi ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede iki takımın oyuncuları ellerinden geleni ortaya koydu. Dostluğun ön planda olduğu müsabakada sporcular karşılaşmadan yepyeni tecrübeler edinerek ayrıldılar.

U11 Kategorisi B Grubu ilk hafta müsabakasında Yeditepe Basketbol ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede iki takımın sporcuları performanslarıyla göz doldurdu. Skorun arka planda kaldığı müsabakada oyuncular başarılı performanslarıyla izleyenlerin beğenisini kazandı.

gi U11 Kategorisi B Grubu’nda ilk haftanın  bir diğer mücadelesinde Caan Ataşehir ile Caan karşı karşıya geldi.  10 Kasım 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Caan Sports’un iki takımı da iyi bir performans ortaya koydu. Maç sonunda Caan Sports’u takip edenler gelecek adına umut dolu bir şekilde salondan ayrıldı.

POTANIN KARTALLARI (B) U12’DE İYİ BAŞLADI

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grubu ilk hafta müsabakasında Dinamo Spor Kulübü ile Potanın Kartalları (B) karşı karşıya geldi. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 38-19’luk skorla kazanan Potanın Kartalları (B) ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk  çeyreği 10-6 önde geçen taraf Dinamo Spor Kulübü oldu. İkinci çeyrekte Potanın Kartalları (B) aradaki farkı azaltmasına rağmen devreye Dinamo 15-14 üstün girdi.  İkinci yarıda hücumda ve savunmada iyi bir oyun ortaya koyan Potanın Kartalları (B) oyundaki kontrolü tamamen eline aldı ve mücadeleyi 38-19 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

DİNAMO U13 KATEGORİSİNDE GALİP

U13 Kategorisi Beyaz (B) Grubu ilk hafta müsabakasında Dinamo Spor Kulübü ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi. 10 Kasım 2018 Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 33-10’luk skorla kazanan Dinamo sezona iyi başladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelede ilk çeyreği 10-4 önde tamamlayan Dinamo Spor Kulübü devreye ise 19-5’lik skorla üstün girdi. Oyundaki kontrolünü  ikinci yarıda da sürdüren Dinamo müsabakayı 33-10 galip tamamlayarak sezonu galibiyetle açtı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U10 KATEGORİSİNDE HEYECAN İKİ MAÇLA BAŞLADI

Uni Altyapı Ligi U-10 Kategorisi ilk hafta karşılaşmasında Girişim Akademi ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan miniklerin keyif veren mücadelesinde kazanan dostluk oldu. Aynı zamanda tribünde karşılaşmayı takip eden seyirciler bu basketbol şöleninde minik sporculara destek vererek heyecanlarını yenmelerine yardımcı oldular.

Uni Altyapı Ligi U-10 Kategorisi’nde ilk haftanın bir diğer mücadelesinde Unibasket TED Siyah ile Maltepe Yıldız karşılaştı. 11 Kasım 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda bu sezon ilk kez sahne alan iki takımın karşılaşmasında dostça görüntüler hakimdi. İki takımın minik sporcuları kıyasıya bir mücadele içerisine girerken, maç boyunca ortaya koydukları performans büyük beğeni topladı.

GİRİŞİM AKADEMİ U13’DE GALİP

U13 Kategorisi A Grubu mücadelesinde Girişim Akademi ile Paşabahçe takımları karşı karşıya geldi. 11 Kasım Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 51-37’lik skorla geçen Girişim Akademi ikinci maçında da hata yapmadı. Paşabahçe ise ilk maçında istediğini alamadı.

Maça iyi savunmayla başlayan Girişim Akademi kolay sayılara izin vermedi ve ilk çeyreği 17-10 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunmada toparlanan Paşabahçe buna karşın farkı azaltma şansını değerlendiremedi ve soyunma odasına 28-22 geride gitti. Kısır geçen üçüncü çeyrekte daha iyi görüntü veren Girişim Akademi farkı biraz daha arttırdı ve son çeyreğe 37-27 avantajlı girdi. Son çeyrekte üstünlüğünü maçın sonuna kadar koruyan Girişim Akademi parkeden 51-37 galip ayrılan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U12’DE MVP ATAŞEHİR KAZANARAK BAŞLADI

U12 Kategorisi Kırmızı B Grubu mücadelesinde Armada ile MVP Ataşehir takımları karşı karşıya geldi.  11 Kasım Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada rakibini 45-39 ile geçen MVP Ataşehir gruba galibiyetle giriş yaptı. Armada ise ilk maçında istediğini alamadı.

Dengeli başlayan maçta ilk çeyreği 8-6 üstün tamamlayan taraf Armada oldu. İkinci çeyrekte oyunun iki yönünde de daha iyi bir görüntü çizen MVP Ataşehir soyunma odasına 18-16 avantajlı gitmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte savunmadaki sertliği arttıran Armada kontrolü ele alarak son çeyreğe 31-27 önde girdi. Son periyotta geri dönen MVP Ataşehir çekişmeli maçı 45-39 kazandı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ÇEKİŞMELİ MAÇIN GALİBİ UNİBASKET TAŞDELEN

U14 Kategorisi A Grubu ilk hafta müsabakasında Titan Akademi ile Unibasket Taşdelen karşı karşıya geldi. 11 Kasım 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 40-39 mağlup eden Unibasket Taşdelen sezonu galibiyetle açtı.

Mücadelede ilk iki dakikayı 6-2 önde geçen Unibasket Taşdelen ilk çeyreği 11-8 önde tamamlarken, devreye ise 25-21’lik skorla üstün girmeyi başardı. Büyük bir çekişmeye sahne olan ikinci yarıda son bölüme 33-31’lik skorla önde giren Unibasket Taşdelen oldu. Son çeyrekte bir ara 3 sayı öne geçen Titan Akademi son saniyelerde faul çizgisinden isabetleri bulamayınca mücadeleyi Unibasket Taşdelen 40-39 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

TİTAN AKADEMİ U15 KATEGORİSİNDE KAZANDI

Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu U15 Kategorisi B Grubu ilk hafta müsabakasında Titan Akademi ile UBA karşı karşıya geldi. 11 Kasım 2018 Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 53-30’luk skorla geçen Titan Akademi gruba galibiyetle başladı.

Karşılaşmaya üst üste bulduğu sayılarla 10-0’lık bir giriş yapan Titan Akademi ilk çeyreği 14-2 önde geçerken, devreye ise 30-10’luk skorla üstün gitmeyi başardı. İkinci yarıda oyunda denge göze çarparken skordaki kontrolünü sürdüren Titan Akademi mücadeleyi 53-30’luk skorla galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler