Bizi Takip Et

Haberler

UAL Lig Direktörü Derya Erçevik’in Mesajı

Basketbol Altyapı Sektörümüzün Her Kategorideki Güzel İnsanları Merhaba

Hepimiz basketbol sporuna ve çocuk ve gençlere gönül vermiş, yaşamımızın büyük bir bölümünü ; sporcu, antrenör, spor adamı, değişik görevlerde spor emekçisi, sporcu velisi olarak, bu büyülü dünyada geçirmiş ve BU ŞEKİLDE yaşamaya devam insanlarız.

80 milyonluk nüfusunun 30 milyonu çocuk ve genç olan güzel ülkemizin spor / basketbol hayatından çok yönlü olarak yararlanmış, güzel kişilikler edinmiş, bu kişiliklerini yüzlerce / binlerce çocuğa yansıtarak yıllarca hizmet sunmuş, manevi ve maddi kazanımlar sağlamış ve sağlamakta olan BASKETBOL İNSANLARI olarak bu ülkeye, bu ülkenin basketboluna ve çocuklarına çok şey borçluyuz. Hepimiz görev ve sorumluluklarımız çerçevesinde elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Ülkemiz ve çocuklarımız her şeyin en iyisine layıktır. Basketbol Sektörünü, bugünkü düzeyinin çok ötesine taşımak üzere, bu konuda gönül ve işbirliği yapmak ve hizmet standartlarını yükseltmek, basketbolumuzun üzerine ışığımızı yansıtmak, bu ülkeye ve çocuklarımıza olan ZORUNLU GÖREVİMİZdir.

“ÖRNEK VE ÖNCÜ OLABİLİRİZ”

Biz basketbol insanlarına bu yakışıyor. Hepimiz, halkımızın bize yakıştırdığı ; “basketbolcular eğitimli, kültürlü, elit bir kesimdir” lütfunu esas alarak bu lütfun gereğini yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Gelişmekte olan ülkemizin imkanları çerçevesinde, birçok sektörde olduğu gibi spor / basketbol sektöründe de birçok sıkıntılarımız bulunuyor. Basketbol Altyapı Sektörü / Kulüpler olarak biz “her şeyi resmi sistemden beklemek” yerine, bir yandan resmi sistemi de bilgilendirme, yönlendirme ve harekete geçirme görevini üstlenmek ve diğer yandan ise ; “3000 kulüp, 30.000 çalışan, 300.000 Sporcu ve 600.000 Sporcu Velisi ile Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı’ na 30 Milyon TL spor salon kirası kazandıran ve ülkemizde 300 Milyon TL boyutunda ekonomi üreten, vergi veren, ciddi istihdam katkısı sağlayan, milli sporcular, antrenörler yetiştiren” (ama yeterince farkında olamadığımız) “BÜYÜK BİR GÜÇ” olarak, gücümüzü, bilgi ve deneyimlerimizi bir araya getirerek, değerlendirerek, işimizi severek ve doğru yaparak, ülkemiz ölçütündeki bu sıkıntıların büyük oranda ortadan kalkmasını sağlayabilir ve üst düzeyde bir sektör yaratarak örnek ve öncü olabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle ve bu bakış açısı çerçevesinde Unibasket Spor Kulübü olarak 21 yıllık hizmet yaşamımızda uyguladığımız her projede ; her zaman yüksek insani bakış açısını, yüksek kaliteyi, yüksek uygulama standartlarını yaşamak ve yaşatmak için çaba harcadık, “hedef, plan, program, uygulama, insan kaynağı, mekan, malzeme vb.” bütün hususlarda, bu anlayışla hizmet yaşamımıza devam ediyoruz ve edeceğiz.

UAL – Uni Altyapı Ligi de ; bu anlayışla, sektörümüzün ve kulüplerimizin büyük ihtiyacını karşılamak üzere planlanarak 3 yıldır uygulanmakta olan, bu yıl 4 üncü sezonunu kulüplerimizle birlikte, gönül ve işbirliği içerisinde, “BİZİM LİGİMİZ” anlayışıyla sürdürecek olduğumuz, “nitelikli, her bakımdan kaliteli, iyiniyetli, verimli ve başarılı bir organizasyon” dur. UAL LİGİ miz ile ilgili olarak yüksek memnuniyet söz konusudur. Uzun yıllardır özel ligler konusunda kulüpler olarak yaşadığımız bazı sıkıntılardan yola çıkarak, bu sıkıntıları yaşatmayacak, aksine insani basit ihtiyaçların ve kulüplerimizin beklentilerinin karşılanacağı ve her sezon daha iyiyi hedefleyerek uygulanan bir ÖZEL LİG PROJESİ’ dir. UAL Ligimizde başlangıçtan itibaren, ticari bir beklenti içinde olunmamış, tamamen kendi
kulüp takımlarımızın da içinde yer alacağı, belirli büyüklükte, butik, yalnızca özenle seçilmiş kulüplerin katılabildiği, katılan kulüplerimizin, temsilci ve antrenör kardeşlerimizin her şekilde destek olduğu, belki bu anlamda benzeri olmayan bir uygulamadır.

UAL Ligimizde, ülkemizde altyapı sektöründe ilk kez olarak, “İspanyol NBN23 Dijital İstatistik Sistemi” uygulanmaktadır. Bu sistem ile kulüplerimizin istatistik ihtiyaçları, koçlarımızın teknik çalışmaları ve sporcu ve velilerimizin beklentileri en iyi şekilde karşılanmaktadır. Son derece aktif ve güncel çalışan Web Sitesi ve Sosyal Medya Hesapları, UAL Ligimizin değerini, tanınırlığını ve sevilirliğini arttırmaktadır.

UAL Ligimiz ; Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı bir özel lig olup, TBF kural ve prensipleri ile uygulanmakta ve ligimizde TBF Hakemleri görev almaktadır.

UAL Ligimiz ; TED Rönesans Koleji’ nde (Küçükyalı / İstanbul) uygulanmaktadır. Unibasket Spor Kulübü Yönetimi olarak, UAL Ligi Organizasyonumuzu, Türk Basketbol Altyapı Sistemine kazandırmış olmaktan çok mutluyuz.

UAL Ligimizin ; ülkemiz basketbol altyapı sistemine, kulüplerimize, bütün basketbol emekçilerimize, sporcularımıza hayırlı olmasını, veli kitlemize keyif vermesini, tüm taraflara yüksek kazanımlar sağlamasını, mutluluk ve başarılar getirmesini gönülden diliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla
Derya ERÇEVİK
Kurucu ve Başkan / UAL Ligi Direktörü

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler