Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi 18. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 18. hafta heyecanı 2 Mart 2019 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı. 

Günün açılışında Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında Potanın Kartalları Spor Kulübü ile Mavibirlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma ligin en küçük yaş grubunu oluşturan sporcuların mücadelesine sahne oldu. Her iki takımın küçük yaştaki sporcuları sergiledikleri performansla tribünde yer alan izleyicilerin beğenisini kazandı.

UAL U11 Kategorisi Kırmızı Grup müsabakasında Potanın Kartalları Spor Kulübü ile Yeditepe Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede sporcuların gösterdiği performans izleyenlerden büyük alkış topladı. Sporcular maç boyunca dostça bir oyun ortaya koyarken ilerleyen yıllar için iyi sinyaller verdiler.

HAYDARPAŞA LİSESİ (U12) GALİP

Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grup müsabakasında Haydarpaşa Lisesi ile Potanın Kartalları Girls karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 57-29 kazanan Haydarpaşa Lisesi gruptaki 5. galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Potanın Kartalları Girls ilk çeyrekte son 3 dakikaya 8-2 önde girse de Haydarpaşa Lisesi 12-0’lık seriyle çeyreği 14-8 önde kapadı. Kırmızı-beyazlı ekip ikinci çeyrekte rakibine sadece 1 sayı imkanı vererek devreye 35-9 üstün girdi.

İkinci yarıya da kaldığı yerden devam ederek başlayan Haydarpaşa Lisesi üçüncü çeyreği 53-13 önde tamamlarken, mücadeleyi ise 57-29’luk skorla galip bitirdi.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

MAVİBİRLİK (U13) İYİ GİDİŞATI SÜRDÜRDÜ

UAL – Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grup müsabakasında Mavibirlik ile Armada Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 49-37 ile kazanan Mavibirlik 5. maçında 4. galibiyetine ulaştı. Armada ise ikinci yenilgisini aldı.

Dengeli başlayan müsabakanın ilk çeyreğini 10-7 ile üstün geçen taraf Armada oldu. İkinci çeyrekte oyundaki kontrolü eline almayı başaran Mavibirlik geriden gelerek devreye 21-19’luk skorla üstün girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte savunmada etkili oyununu sürdüren mavi-beyazlı ekip farkı açmaya başladı ve son bölüme 39-27 önde girdi. Son çeyrekte farkın kapanmasına izin vermeyen Mavibirlik mücadeleyi 49-37’lik skorla galip tamamlamayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U12’DE ARMADA 4. GALİBİYETİNİ ALDI

UAL – Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grup müsabakasında Armada Spor Kulübü ile Caan Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 41-19’luk skorla galip tamamlayan Armada 5. maçında 4. galibiyetini aldı.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında iyi bir giriş yapan Armada Spor Kulübü ilk çeyreği 10-2 önde geçti. İkinci çeyrekte de oyundaki üstünlüğünü sürdüren yeşil-lacivert renkli ekip devreye 16-6 üstünlükle girdi.

Üçüncü çeyrekte oyunda denge göze çarparken son bölüme 26-14 önde giren Armada farkı açmaya devam ederek mücadeleyi 41-19 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

CAAN ATAŞEHİR (U13) GALİP

Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Caan Ataşehir ile Maltepe Yıldız Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 41-38 mağlup eden Caan Ataşehir gruptaki 3. galibiyetini aldı. Maltepe Yıldız ise 4. yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan maçın ilk çeyreğini Maltepe Yıldız 10-9 önde kapadı. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü korumayı başaran Maltepe ekibi devreye 17-15 üstünlükle girdi.

İkinci yarıya oyunun her iki tarafında da iyi bir başlangıç yapan Caan Ataşehir son bölüme 31-21 önde girerken, rakibinin çabasına rağmen mücadeleyi 41-38 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel