Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi Günün Sonuçları (09.02.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 15 hafta heyecanı 9 Şubat 2019 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

Günün ilk maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi Kırmızı ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular karşılaştı. Minik sporcular ilerleyen yıllarda iyi yerlere geleceklerinin sinyallerini verirken, basketbolseverler salondan oldukça mutlu ayrıldı.

Günün ikinci maçında U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Titan Akademi Lacivert ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu. Tribünde yer alan basketbolseverler küçük sporcuların başarılı performansına alkışlarla yanıt verdi.

TED RÖNESANS KOLEJİ FARKLI GALİP

Günün üçüncü maçında U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Mavi Birlik ile TED Rönesans Koleji karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 56-29 kazanan TED Rönesans Koleji gruptaki dördüncü galibiyetini elde etti. Mavi Birlik ise üçüncü yenilgisini aldı.

Maça etkili bir giriş yapan TED Rönesans Koleji hücumda topu iyi paylaştı ve organize basketlerle ilk çeyreği 18-12 üstün tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyrekte savunma sertliğini arttıran Mavi Birlik farkı azalttı ve soyunma odasına 28-24 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte savunmada iyi yardımlaşan ve kolay basketlere izin vermeyen TED Rönesans Koleji farkı iyice açtı ve son bölüme 48-26 ile girdi. Dördüncü çeyrekte savunma disiplinini elden bırakmayan TED farkı korudu ve parkeden 56-29 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

CSKA MALTEPE ZORLANMADI

U13 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde Girişim Akademi Sarı ile CSKA Maltepe karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 54-14 kazanan CSKA Maltepe gruptaki ilk galibiyetini aldı. Girişim Akademi Sarı ise henüz maç kazanamadı.

Maça oyunun iki yönünde de çok etkili başlayan CSKA Maltepe rakibine sayı şansı tanımadığı ilk çeyreği 20 sayı üstün tamamladı. İkinci çeyrekte toparlanan Girişim Akademi Sarı farkı azalttı ve soyunma odasına giderken skoru 26-10’a getirdi.

Üçüncü çeyrekte hücumda tekrar ritim bulan CSKA Maltepe, savunmada da taviz vermedi ve farkı açarak son bölüme 38-14 ile girdi. Farka rağmen dördüncü periyotta da potasını sayıya kapatan CSKA Maltepe parkeden 54-14 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (B) DOLUDİZGİN

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grubu mücadelesinde CSKA Maltepe ile Potanın Kartalları (B) karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı kazanan Potanın Kartalları (B) gruptaki beşinci maçını da galip tamamladı. CSKA Maltepe ise ikinci mağlubiyetini aldı.

Yakın geçen ilk çeyrekte daha iyi savunma yapan Potanın Kartalları (B) ikinci bölüme 9-6 önde girdi. İkinci çeyrekte savunma sertliğini koruyan hücumda ise topu iyi dolaştıran ve organize basketlerle farkı açan Potanın Kartalları soyunma odasına 23-13 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran CSKA Maltepe geri döndü ve farkı 1 sayıya kadar çekerek son bölüme girerken skoru 29-28’e getirdi. Dördüncü çeyrekteki tutuk oyunundan kurtulan Potanın Kartalları yakaladığı ivmeyle farkı tekrar açtı ve parkeden 49-32 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

GİRİŞİM AKADEMİ U12’DE GALİP GELDİ

Günün son maçında U12 Minikler Kategorisi (A) Grubu mücadelesinde Girişim Akademi ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 47-31 kazanan Girişim Akademi gruptaki ilk galibiyetini aldı. Potanın Kartalları ise dördüncü maçında da istediğini elde edemedi.

Maça oyunun iki yönünde de çok etkili giriş yapan Girişim Akademi organize basketlerle farkı açtı ve ilk çeyreği 20-7 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte savunma sertliğini koruyan ve yüzdeli hücum etmeye devam eden Girişim Akademi soyunma odasına 36-16 ile gitti.

Yakın geçen üçüncü çeyrekte Potanın Kartalları farkı azaltmayı başarsa da son bölümde oyunun kontrolünü elden bırakmayan Girişim Akademi parkeden 47-31 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler