Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi Günün Sonuçları (13.02.2019)

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 15. hafta heyecanı 13 Şubat 2019 Çarşamba günü oynanan karşılaşmalarla birlikte devam etti.

Günün ilk maçında U16 Yıldızlar Kategorisi mücadelesinde Akademi İstanbul ile Unibasket Turuncu karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 46-38 kazanan Akademi İstanbul gruptaki üçüncü maçında da hata yapmadı. Unibasket Turuncu ise ikinci yenilgisine engel olamadı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından ikinci bölümde oyunun iki yönünde de vites arttıran Akademi İstanbul yüzdeli hücum performansıyla farkı açtı ve soyunma odasına 31-17 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte hem savunmada hem hücumda daha iyi görüntü çizen Unibasket Turuncu farkı azalttı ve son bölüme 34-28 geride girdi. Yakın geçen dördüncü çeyrekte hata yapmayan Akademi İstanbul parkeden 46-38 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

TED RÖNESANS KOLEJİ U14’TE GALİP

Günün ikinci maçında U14 Küçükler Kategorisi Kırmızı (B) Grubu mücadelesinde TED Rönesans Koleji ile Haydarpaşa Lisesi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 45-34 kazanan TED Rönesans Koleji gruptaki ikinci galibiyetini elde etti. Haydarpaşa Lisesi ise üçüncü mağlubiyetine engel olamadı.

Maça çok etkili giriş yapan TED Rönesans Koleji hücumda topu iyi dolaştırdı ve organize basketlerle farkı açarak ilk çeyreği 19-4 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapmasına karşın farkı eritmekte zorlanan Haydarpaşa Lisesi soyunma odasına 23-12 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte farklı oyuncularından gelen katkıyı iyi değerlendiren ve rakibin hatalarını sayıya çevirmekte zorlanmayan TED Rönesans Koleji, son bölümde hücum ritmini kaybetmesine karşın parkeden 45-34 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAYDARPAŞA LİSESİ GERİDEN GELDİ

Kapanış maçında U15 Yıldızlar Kategorisi (A) Grubu mücadelesinde Yeditepe Basketbol ile Haydarpaşa Lisesi karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçı 48-40 kazanan Haydarpaşa Lisesi gruptaki galibiyet sayısını 3’e yükseltti. Yeditepe Basketbol ise 5. maçında da istediğini elde edemedi.

Maça sert savunmayla başlayan Yeditepe Basketbol kolay sayılara izin vermedi ve ilk çeyreği 19-4 üstün tamamladı. İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapan Haydarpaşa Lisesi buna karşın hücumda zorlandı ve soyunma odasına 23-8 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran Haydarpaşa Lisesi farkı eritti ve son bölüme giderken skoru 32-31’e getirdi. Dördüncü periyotta etkili top trafiği ile akıcı hücum eden ve birçok oyuncusunu devreye sokan Haydarpaşa Lisesi yakaladığı ivmeyle üstünlüğü ele aldı ve zorlu maçta geriden gelerek 48-40 kazandı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler