Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi’nde 10. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi 2018 – 2019 sezonu 10. hafta heyecanı 29 Aralık Cumartesi ve 30 Aralık Pazar günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

29 ARALIK 2018 CUMARTESİ

Günün ilk maçında Uni Altyapı Ligi U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Mehmet Erdem Marmara Akademi ile Dinamo karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada her iki takım sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu. Sergiledikleri performansla büyük alkış toplayan takımlar maç boyunca dostça mücadele etti.

Uni Altyapı Ligi U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Fen Spor Kulübü ile Tan Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada gelecek yıllarda üst kategorilerde mücadele edecek sporcular sahne oldu. Her iki takımın oyuncular gösterdikleri performans tam not aldı.

2014 MALTEPE (U14) KAYIPSIZ DEVAM EDİYOR

UAL – Uni Altyapı Ligi U14 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Tan Spor ile 2014 Maltepe Gençlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 42-22 ile geçen 2014 Maltepe GSK yoluna kayıpsız devam etti.

Karşılaşmanın ilk yarısında oyundaki kontrolü eline alan ve rakibine kolay şansı tanımayan 2014 Maltepe Gençlik devreye 22-10 önde girdi. İkinci yarıda da skordaki üstünlüğünü sürdüren 2014 Maltepe mücadeleyi 42-22 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

CSKA MALTEPE (U12) GALİBİYETLE BAŞLADI

U12 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Dev Ümraniye ile CSKA Maltepe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 17-14’lük skorla mağlup eden CSKA Maltepe ilk maçından galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 6-2 önde geçen CSKA Maltepe ilk yarıyı ise 14-8’lik skorla üstün tamamladı. İkinci yarıda her iki taraf da skor anlamında zorlanırken, CSKA Maltepe yakaladığı üstünlüğü sürdürerek karşılaşmayı 17-14 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET TAŞDELEN (U12) 2. GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi (A) Grubu müsabakasında Girişim Akademi ile Unibasket Taşdelen karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 42-39 ile geçen Unibasket Taşdelen 2. galibiyetine ulaştı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk çeyreğini 15-10 önde geçen Unibasket Taşdelen devreye ise 23-20’lik skorla önde girdi. Müsabakadaki çekişme ikinci yarıya da taşınırken Unibasket Taşdelen rakibine öne geçme şansı tanımadı ve mücadeleyi 42-39 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

TİTAN AKADEMİ KIRMIZI (U13) UZATMADA KAZANDI

UAL – Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi (A) Grubu müsabakasında Paşabahçe Basketbol ile Titan Akademi Kırmızı karşı karşıya geldi.

29 Aralık Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini uzatma sonucu 59-53 mağlup eden Titan Akademi Kırmızı 2. galibiyetini aldı.

Karşılaşmaya iyi bir giriş yapan Titan Akademi Kırmızı ilk çeyreği 16-6 önde geçerken, devreye ise 29-15’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda savunmada daha iyi oynayan Paşabahçe üçüncü çeyrek sonunda farkı 3’e indirdi. Son bölümde çekişmeli bir oyun ortaya çıkarken mücadele 49-49 ile uzatmaya gitti. Uzatma bölümünde rakibine 10-4 üstünlük kuran Titan Akademi Kırmızı mücadeleyi 59-53 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN  TIKLAYINIZ

30 ARALIK 2018 PAZAR

Günün ilk maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup’ta Fenerbahçe Koleji Sarı ile Girişim Akademi karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede ligin en küçük yaş grubundaki takımlar karşı karşıya geldi. Maç boyunca ellerinden geleni ortaya koyan her iki takım sporcuları, gösterdikleri performansla alkış topladı.

U11 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında ise Caan Sports ile Çengelköy Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede kazanan her zaman olduğu gibi dostluk oldu. Sporcular sergiledikleri başarılı performansla ilerleyen yıllar adına olumlu sinyaller vermeyi başardı.

Üçüncü maçta U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Unibasket TED ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada her iki takımın sporcuları ellerinden geleni ortaya koydu. Tribünde yer alan basketbolseverler küçük sporcuların başarılı performansına alkışlarla yanıt verdi.

Dördüncü maçta yine U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Girişim Akademi ile Paşabahçe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede kazanan dostluk oldu. Sporcular sergiledikleri başarılı performansla ilerleyen yıllar adına olumlu sinyaller vermeyi başardı.

MAVİ BİRLİK GERİDEN GELEREK KAZANDI

U12 Kategorisi Kırmızı (B) Grubu 4. hafta  mücadelesinde Unibasket Turuncu ile Mavi Birlik karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 41-36 kazanan Mavi Birlik gruptaki üçüncü galibiyetini elde etti. Unibasket Turuncu ise üçüncü kez mağlup oldu.

Maça iyi başlayan Unibasket Turuncu ilk çeyreği 12-9 önde tamamlayan taraf oldu. İkinci çeyrekte yüzdeli hücum performansıyla farkı açan Unibasket soyunma odasına da 27-18 avantajlı gitti.

Üçüncü çeyrekte oyunun iki yönünde de vites arttıran Mavi Birlik geri döndü ve son bölüme 30-28 önde girmeyi başardı. Son bölümde ivmesini koruyan Mavi Birlik etkileyici geri dönüşünü 41-36’lık galibiyetle süsledi.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI 4’TE 4 İLERLİYOR

Günün son maçında U16 Kategorisi mücadelesinde Unibasket Turuncu ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 65-46 kazanan Potanın Kartalları grupta 4’te 4 yaptı. Unibasket Turuncu ise ilk yenilgisini aldı.

Maça savunmada iyi başlayan Potanın Kartalları ilk çeyreği 21-11 üstün tamamladı. Yakın geçen ikinci çeyrekte farkı kapatma şansı bulamayan Unibasket Turuncu soyunma odasına 35-23 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte organize hücum eden Potanın Kartalları farkı açtı ve son bölüme 50-31 önde girdi. Dördüncü periyotta hata yapmayan Potanın Kartalları parkeden 65-46 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel