Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi’nde 19. Hafta Geride Kaldı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2018 – 2019 sezonu 19. hafta heyecanı 15 Mart 2019 Cuma günü oynanan karşılaşmaların ardından geride kaldı.

Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Beyaz (B) Grup müsabakasında Unibasket TED Siyah ile MVP Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı 52-45 kazanan MVP Ataşehir gruptaki 5. maçında da hata yapmadı. Unibasket TED Siyah ise 2. yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Unibasket TED Siyah ilk çeyreği 18-6 önde kapadı. İkinci çeyrekte kontrolü eline alan MVP Ataşehir farkı azaltarak devreye 30-27 geride girdi. İkinci yarıda oyundaki çekişme sürerken son bölüme Unibasket TED Siyah 44-37 önde girse de MVP Ataşehir rakibine sadece 1 sayı şansı tanıyarak mücadeleyi 52-45 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ATAŞEHİR DOĞUŞ (U13) KAYIPSIZ İLERLİYOR

UAL U13 Kategorisi (A) Grubu müsabakasında Ataşehir Doğuş ile Paşabahçe Basketbol karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede rakibini 81-28 ile geçen Ataşehir Doğuş grupta 5’te 5 yaptı. Paşabahçe ise 5. yenilgisini aldı.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında da etkili bir başlangıç yapan Ataşehir Doğuş ilk çeyreği 20-6 önde kapatırken, devreye ise 37-20’lik skorla üstün girdi. İkinci yarıda oyundaki kontrolü tamamen eline alan Ataşehir Doğuş rakibine sadece 8 sayı şansı tanıdı ve mücadeleyi 81-28 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (U15) GALİP

Uni Altyapı Ligi U15 Final Grubu müsabakasında Potanın Kartalları ile Titan Akademi karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi 60-46 galip tamamlayan Potanın Kartalları gruptaki galibiyet sayısını 2 yaptı.

Dengeli başlayan mücadelenin ilk çeyreğini 13-11 önde kapatan Potanın Kartalları devreye ise 27-12’lik skorla üstün giden taraf oldu. Üçüncü çeyrek sonunda aradaki fark değişmezken son bölümde yeniden üstünlüğü alan siyah-beyazlı ekip mücadeleyi 60-46 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAFTANIN SONUÇLARI

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel