Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi’nde 2. Hafta Heyecanı Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu ikinci hafta heyecanı 23 – 24 Kasım tarihlerinde oynanan karşılaşmalarla başladı.

Haftanın açılış maçında U10 Kategorisi Beyaz Grup’ta Güneş Gelişim ile Caan Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta her iki takımın sporcuları sergiledikleri performansla beğeni topladı. İlerleyen yıllarda üst yaş gruplarında oynayacak sporcular tam not aldı.

İkinci maçta ise U11 Minikler Kategorisi Beyaz Grup mücadelesi Akademi İstanbul (B) ile Üsküdar Karşıyaka’yı karşı karşıya getirdi. Dostluğun ön planda olduğu maçta iki takımın minik sporcularının ortaya koyduğu yüksek efor büyük alkış aldı ve gelecek için olumlu sinyaller verdi.

AKADEMİ İSTANBUL U12’DE KAZANDI

Günün üçüncü maçında U12 Minikler Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Akademi İstanbul ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi.

23 Kasım Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 55-48 mağlup eden Akademi İstanbul gruba galibiyetle giriş yaptı. 2014 Maltepe ise ilk maçında istediğini alamadı.

Maça savunmada etkili başlayan Akademi İstanbul ilk çeyreği 13-8 önde geçerken, dengeli ikinci periyotta kontrollü oyununu sürdürdü ve devreye 33-27 avantajlı gitti.

Akademi İstanbul üçüncü çeyrekte zorlansa da son bölümde rakibine üstünlük sağladı ve sahadan 55-48 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

FESK, EFOR SPOR’U MAĞLUP ETTİ

İkinci haftanın ilk gün kapanışında U16 Yıldızlar Kategorisi açılış haftası mücadelesinde Efor Spor ile FESK karşı karşıya geldi.

23 Kasım Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 57-44 ile geçen FESK grutpaki ilk galibiyetini aldı. Efor Spor ise sezona mağlubiyetle başladı.

Yakın geçen ve iki takımın da yüksek yüzdeyle hücum ettiği ilk çeyreğin ardından ikinci periyotta savunmada iyi organize olan FESK devreye 29-23 avantajlı girdi.

İkinci yarıda sıkı savunmasından taviz vermeyen FESK geri dönüşe izin vermedi ve parkeden 57-44 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

2. GÜN MAÇLARI BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLDU

2. haftanın 2. günü ise U11 Kategorisi Beyaz Grup’ta oynanan keyifli Potanın Kartalları – FESK maçı ile açıldı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan müsabaka centilmence bir havada oynandı ve minikler etkileyici performanslarıyla basketbolseverlerin salondan mutlu ayrılmasını sağladı.

U10 Minikler Kategorisi Beyaz Grup’ta FESK ile Potanın Kartalları (B) karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. İki takımın sporcuları maç boyunca sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı.

MVP ATAŞEHİR FARKLI KAZANDI

2. günün 3. maçında U12 Minikler Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde MVP Ataşehir ile FESK karşı karşıya geldi.

24 Kasım Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçta rakibine 87-25’lik üstünlük sağlayan MVP Ataşehir sezona iyi bir giriş yaptı. FESK ise ilk maçında mağlup oldu.

Maça oyunun iki yönünde de oldukça etkili başlayan ve FESK’in hücumlarını tamamen kilitleyen MVP Ataşehir devreye 51-4 avantajlı gitti. Yakın geçen üçüncü çeyreğin ardından son bölümde farkı açmaya devam eden MVP Ataşehir parkeden 87-25 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

EKARE BASKETBOL U15’TE KAZANDI

Günün son maçında ise U15 Kategorisi ilk hafta mücadelesinde Ekare Basketbol ile Titan Akademi Lacivert kozlarını paylaştı.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 70-47 ile geçen Ekare sezona iyi başladı. Titan Akademi ise ilk maçında mağlubiyete engel olamadı.

Maça hücumda etkili giren ve üst üste sayılarla ivme yakalayan Ekare Basketbol ilk çeyreği 22-10 önde kapattı. İkinci çeyrekte toparlanan ve farkı eriten Titan Akademi Lacivert soyunma odasına giderken skoru 35-30’a getirmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte savunmada etkili olan ve kolay basketlere izin vermeyen Ekare Basketbol rakibinin direncini kırdı ve son bölümde de kontrolü elden bırakmayarak parkeden 70-47 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel