Bizi Takip Et

Haberler

Uni Altyapı Ligi’nde 29. Hafta Heyecanı Başladı

Uni Altyapı Ligi’nde 29. hafta heyecanı 18 Mayıs Cumartesi – 19 Mayıs Pazar günü oynanan hafta sonu maçlarıyla birlikte başladı.

19 Mayıs Pazar günün oynanan ilk maçta U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Armada ile Caan Ataşehir Koleji karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada oyuncular performanslarıyla gelecek yıllar adına umut verdi. Basketbolseverler sporcuların sergilediği oyunla birlikte salondan mutlu ayrıldı.

Günün ikinci maçında U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde FESK ile Unibasket Taşdelen karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. İki takımın sporcuları maç boyunca sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı.

Bir diğer U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde ise FESK ile Dinamo karşılaştı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada iki takımın sporcuları sergiledikleri performansla alkış topladı. Skorun arka planda olduğu karşılaşmada iki takımın dostça oyunu dikkat çekti.

Dördüncü maçta yine U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesi Unibasket TED Turuncu ile TED Rönesans Koleji’ni karşı karşıya getirdi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan keyifli maçta oyuncuların yüksek eforu büyük beğeni toplamayı başardı.

U10 Kategorisi Beyaz Grup’ta Potanın Kartalları ile 2014 Maltepe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. Skorun arka planda olduğu keyifli mücadelede gösterilen performanslar gelecek yıllar adına umut verdi.

TAN SPOR U14’TE FİNALE YÜKSELDİ

U14 Kategorisi Yarı Final mücadelesinde 2014 Maltepe ile Tan Spor karşı karşıya geldi.

19 Mayıs Pazar günü TED Rönesans Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçı 52-39 kazanan Tan Spor adını finale yazdıran taraf oldu.

Maça hücumda etkili başlayan ve ritim bulan Tan Spor savunmada kolay sayılara geçit vermedi ve ilk çeyreği 18-6 üstün tamamladı. İkinci periyotta hücumda zorlanmaya devam eden 2014 Maltepe farkın açılmasına engel olamadı ve devreye 36-16 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte hücumda daha iyi görüntü çizen 2014 Maltepe farkı azaltsa da son bölümde kontrolü elden bırakmayan Tan Spor parkeden 52-39 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HEYECAN 18 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLADI

18 Mayıs Cumartesi gününün açılış maçında U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Potanın Kartalları ile Paşabahçe karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada oyuncular performanslarıyla gelecek yıllar adına umut verdi. Basketbolseverler sporcuların sergilediği oyunla birlikte salondan mutlu ayrıldı.

Günün ikinci maçında U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde FB Koleji Lacivert ile Unibasket TED Turuncu karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. İki takımın sporcuları maç boyunca sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı.

Üçüncü maçta ise U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesi FB Koleji Sarı ile Mavibirlik’i karşı karşıya getirdi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan keyifli maçta oyuncuların yüksek eforu büyük beğeni toplamayı başardı.

U10 Kategorisi Kırmızı Grup’ta FESK ile Titan Akademi Lacivert karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. Skorun arka planda olduğu keyifli mücadelede gösterilen performanslar gelecek yıllar adına umut verdi.

Günün beşinci maçında U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde ise FESK ile Titan Akademi karşılaştı. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada iki takımın sporcuları sergiledikleri performansla alkış topladı. Skorun arka planda olduğu karşılaşmada iki takımın dostça oyunu dikkat çekti.

ATAŞEHİR DOĞUŞ U13’TE FİNALE YÜKSELDİ

U13 Küçükler Kategorisi Yarı Final mücadelesinde Ataşehir Doğuş ile FESK (A) karşı karşıay geldi.

18 Mayıs Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 75-52 kazanan Ataşehir Doğuş adını finale yazdırmayı başardı.

Maça hücumda etkili başlayan ve üst üste gelen basketlerle ivme yakalayan Ataşehir Doğuş ilk çeyreği 23-18 üstün tamamladı. İkinci periyotta hücumda zorlanan FESK (A) soyunma odasına da 38-27 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte topu iyi dolaştıran ve akıcı oyunuyla farkı iyice açan Ataşehir Doğuş dengeli son bölümde kontrolü elden bırakmadı ve parkeden 75-52 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Dinamo ile Çengelköy Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakada oyuncular performanslarıyla gelecek yıllar adına umut verdi. Basketbolseverler sporcuların sergilediği oyunla birlikte salondan mutlu ayrıldı.

DİNAMO YARI FİNALDE

Günün son maçında U12 Minikler (B) Kategorisi Çeyrek Final mücadelesinde Dinamo ile MVP Ataşehir karşı karşıya geldi.

18 Mayıs Cumartesi günü TED Rönesans Spor Salonu’nda oynanan maçı 38-23 kazanan MVP Ataşehir adını yarı finale yazdırmayı başardı.

Yakın geçen ilk çeyrekte savunmada iyi konsantre olan Dinamo ikinci bölüme 8-7 ile girdi. İkinci periyotta oyunun iki yönünde de vites arttıran MVP Ataşehir devreye 18-12 avantajlı gitti.

Dengeli üçüncü çeyrekte savunma disiplininden kopmayan MVP Ataşehir son bölümde farkı açtı ve parkeden 38-23 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler