Bizi Takip Et

Manşet

Uni Altyapı Ligi’nde 5. Hafta Sona Erdi

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 5. hafta heyecanı 20 Aralık 2019 Cuma günü oynanan üç karşılaşmayla birlikte geride kaldı.

Günün ilk maçında UAL U14 Kategorisi Beyaz Grupta TED Rönesans Koleji ile Ekare Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 59-56 kazanan TED Rönesans Koleji grupta 2’de 2 yaptı. Ekare ise ilk yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Karşılıklı sayılarla ve dengeli bir şekilde geçen ilk çeyreği Ekare Basketbol 17-16 önde geçti. İkinci çeyrekte hücumda ve savunmada etkili oynayan TED Rönesans Koleji devreye 35-26 önde girdi. Üçüncü çeyrekte hücumda ritmini bulan ve tam 25 sayı üreten Ekare Basketbol son bölüme 51-41’lik skorla üstün girmeyi başardı. Fakat son bölümde rakibine sadece 5 sayı şansı tanıyan TED Rönesans Koleji geri dönerek mücadeleyi 59-56 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

EKARE (U16) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U16 Kategorisi karşılaşmadın TED Rönesans Koleji ile Ekare Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 61-58 kazanan Ekare gruptaki ilk galibiyetini aldı. TED Rönesans Koleji ise ilk yenilgisi ile salondan ayrıldı.

Baştan sona büyük bir heyecana sahne olan maçın ilk çeyreğini TED Rönesans Koleji 17-14 önde tamamladı. İkinci çeyrekte oyundaki kontrolü eline alan Ekare Basketbol skorda da öne geçerek devreye 33-30 üstün giren taraf oldu. Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde skorda yeniden öne çıkmayı başaran TED Rönesans Koleji son bölüme 47-45 önde girdi. Son bölümde büyük bir çekişme yaşanırken kalan süreyi iyi oynayan Ekare Basketbol mücadeleyi 61-58 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HIGH TOUCH (U16) 2’DE 2 YAPTI

UAL U16 Kategorisi karşılaşmadın High Touch ile İstanbul Efor Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 51-48 galip tamamlayan High Touch 2’de 2 yaptı. İstanbul Efor ise ilk yenilgisini aldı.

Mücadelenin ilk çeyreğinde dengeli bir oyun göze çarparken İstanbul Efor Spor Kulübü bu bölümü 15-12 önde geçti. İkinci çeyreğe hücumda ve savunmada etkili başlayan High Touch kontrolü eline alarak devreye 28-20 önde girmeyi başardı. Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde İstanbul Efor bir kez daha rakibine karşılık verdi ve son çeyreğe 39-39’luk eşitlikle girildi. Son anlarda daha az hata yapan High Touch rakibini 51-48 mağlup etti.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet