Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi’nde 7. Hafta Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 7. hafta heyecanı 28-29 Aralık günlerinde oynanan hafta sonu maçlarıyla birlikte başladı.

Haftanın açılışında U12 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde MVP Ataşehir ile Maltepe Yıldız karşı karşıya geldi.

28 Aralık Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 62-17 mağlup eden MVP Ataşehir haftayı kayıpsız geçti.

Maça savunmada oldukça etkili başlayan ve üst üste sayılarla kontrolü eline alan MVP Ataşehir soyunma odasına giderken skoru 34-8’e getirdi.

İkinci yarıda sıkı savunmasından taviz vermeyen ve kolektif oyunuyla farkı açmaya devam eden MVP Ataşehir sahadan 62-17 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

İlk günün ikinci maçında ise U11 Kategorisi Kırmızı Grupta FMV Erenköy Işık ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabaka keyifli anlara sahne oldu. Her iki takımın minik ama bir o kadar yetenekli sporcuları ilerleyen yıllar açısından umut dolu bir performans ortaya koydu.

Üçüncü maçta U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi Lacivert ile Geleceğin Yıldızları karşı karşıya geldi. Her iki takımın minik sporcuları kıyasıya bir mücadele sergilerken, izleyenler bu keyifli karşılaşmadan oldukça mutlu ayrıldı. Sporcular her zaman olduğu dostça görüntüler ortaya koydu.

TİTAN AKADEMİ ZORLU MAÇTA KAZANDI

U12 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi ile High Touch karşı karşıya geldi.

28 Aralık Cumartesi günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçı 29-22 kazanan Titan Akademi gruba galibiyetle başladı. High Touch ise sezonu mağlubiyetle açtı.

Dengeli geçen ilk çeyrekte rakibine üstünlük kurmayı başaran Titan Akademi, kısır ikinci çeyrekte kontrolü kaybetmedi ve devreye 16-14 ile gitti.

Savunmaların ön plana çıktığı ikinci yarıda hücumda istediği oyunu bulmakta zorlanmasına karşın skoru koruyan Titan Akademi parkeden 29-22 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HİGH TOUCH GERİDEN GELDİ

İlk günün kapanış maçında U16 Kategorisi mücadelesi High Touch ile Dinamo’yu karşı karşıya getirdi.

28 Aralık Cumartesi günü TED Rönesans Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibine 52-47’lik üstünlük sağlayan High Touch grupta 3’te 3 yaptı. Dinamo ise ilk yenilgisini aldı.

Düşük tempolu ilk çeyreğin ardından ikinci bölümde oldukça etkili hücum eden ve potasını kolay sayılara kapatan Dinamo soyunma odasına 20-15 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin başıyla birlikte oyunun iki yönünde de toparlanan ve kontrolü ele alan High Touch zorlu müsabakayı 52-47 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HEYECAN PAZAR GÜNÜ DE DEVAM ETTİ

Haftanın ikinci gününün açılışında U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Potanın Kartalları ile Mavi Birlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta sporcular performanslarıyla beğeni topladı. İlerleyen yıllarda üst yaş gruplarında mücadele etmeye hazırlanan sporcuların sergilediği oyun görülmeye değerdi.

İkinci maçta U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Potanın Kartalları ile High Touch Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta her iki takımın minik sporcuları kıyasıya bir mücadele ortaya koydu. Karşılaşma boyunca ellerinden geleni ortaya koyan ligin en küçük yaş grubundaki sporcuların performansı alkış topladı.

MVP ATAŞEHİR U13’TE GALİP

U13 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesi MVP Ataşehir ile Efor Spor’u karşı karşıya getirdi.

29 Aralık Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 56-35 mağlup eden MVP Ataşehir haftayı galibiyetle kapattı.

Yakın geçen ilk çeyreğin ardından savunmada işleri sertleştiren ve kolay sayılara izin vermeyen MVP Ataşehir soyunma odasına 33-19 önde gitti.

İkinci yarıda savunmada disiplini elden bırakmayan ve gitgide farkı açan MVP Ataşehir sahadan 56-35 galip ayrılan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

EFOR SPOR U16’DA KAZANDI

U16 Kategorisi mücadelesinde Acıbadem Basket ile İstanbul Efor Spor karşı karşıya geldi.

29 Aralık Pazar günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 58-45 kazanan Efor Spor haftayı galibiyetle kapattı.

Maça hücumda iyi başlayan Efor Spor ilk çeyreği 18-12 önde tamamlarken ikinci periyotta savunma disiplininden kopmadı ve devreye 29-20 ile gitti.

Üçüncü çeyrekte etkili oyunuyla farkı eriten Acıbadem Basket son bölüme giderken skoru 41-39’a getirdi. Dördüncü periyota yavaş başlamasına rağmen toparlanan Efor Spor parkeden 58-45 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel