Bizi Takip Et

Manşet

Uni Altyapı Ligi’nde 8. Hafta Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 8. hafta heyecanı 4 Ocak 2020 Cumartesi günü oynanan beş karşılaşmayla birlikte başladı.

Haftanın açılış maçında U11 Kategorisi Kırmızı Grupta Titan Akademi Kırmızı ile İTO Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı tribünden takip edenler basketbola doydu. İki takımın minik sporcuları karşılaşma boyunca ortaya koydukları keyifli basketbol ile izleyenlerden tam not aldı.

Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Gölcük Güneş Gelişim ile Mavibirlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta iki takımın minik sporcuları sergiledikleri performansla alkış topladı. Ligin en küçük yaş grubundaki sporcuların ortaya koyduğu mücadele görülmeye değerdi.

MAVİBİRLİK (U13) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

UAL – Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Gölcük Güneş Gelişim ile Mavibirlik karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 49-36 kazanan Mavibirlik gruptaki ilk galibiyetine ulaştı.

Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk çeyreğini Güneş Gelişim 8-6 önde tamamladı. İkinci çeyrekten itibaren kontrolü eline alan Mavibirlik devreye 18-17 önde girdi. İkinci yarıda da yakaladığı ivmeyi sürdüren mavi-beyazlı ekip üçüncü çeyreği 33-26 önde tamamlarken, mücadeleyi ise 49-36’lık skorla kazanan taraf oldu.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

EKARE BASKETBOL (U13) GALİP

Uni Altyapı Ligi U13 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Dinamo Spor Kulübü ile Ekare Basketbol karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 38-37 kazanan Ekare Basketbol gruptaki 2. maçında ilk galibiyetini aldı.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelenin ilk çeyreğini 12-10 önde geçen Ekare Basketbol devreye ise 28-17 üstünlükle girdi. Mücadelenin ikinci yarısında oyundan kopmayan Dinamo Spor Kulübü son bölüme 34-28 geride girdi. Son çeyrek büyük bir heyecana sahne olurken mücadeleyi Ekare Basketbol 38-37 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

UNİBASKET SİYAH (U14) 2’DE 2 YAPTI

UAL U14 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Dinamo Spor Kulübü ile Unibasket Siyah karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 48-23 kazanan Unibasket Siyah grupta 2’de 2 yaptı.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında da etkili bir başlangıç yapan Unibasket Siyah ilk çeyreği 15-6 önde tamamlarken devreye ise 36-13 üstünlükle girmeyi başardı. Maçın ikinci yarısında oyunda denge göze çarparken yakaladığı üstünlüğü korumayı başaran Unibasket Siyah mücadeleden 48-23 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet