Bizi Takip Et

Manşet

Uni Altyapı Ligi’nde 9. Hafta Başladı

UAL – Uni Altyapı Ligi’nde 2019 – 2020 sezonu 9. hafta heyecanı 11 Ocak 2020 Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla birlikte başladı.

Haftanın ilk maçında UAL U12 Kategorisi Kırmızı Grupta Unibasket Siyah (2) ile Dinamo Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçı 47-45 kazanan Unibasket Siyah (2) gruba galibiyetle başladı.

Mücadele karşılıklı sayılarla başlarken ilk çeyreği 10-8 ile Dinamo önde tamamladı. İkinci çeyrekte üstünlüğü ele alan Unibasket Siyah (2) devreye 21-18 önde girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında oyundaki çekişme devam ederken son bölüme 39-32 üstün giren Unibasket Siyah (2) hata yapmadı ve mücadeleden 47-45 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U12’DE UNİBASKET SİYAH (1) KAZANARAK BAŞLADI

UAL – Uni Altyapı Ligi U12 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Unibasket Siyah (1) ile Caan Ataşehir karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçtan 35-23 galip ayrılan Unibasket Siyah (1) gruba iyi başladı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde oyunda kontrolü ele alan Unibasket Siyah (1) ilk çeyreği 10-4 önde tamamlarken, devreye ise 18-14 üstün girdi. İkinci yarıda rakibine sadece 9 sayı imkanı tanıyan Unibasket Siyah (1) üçüncü çeyreği 27-20 önde geçerken, mücadeleyi ise 35-23 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

U10 VE U11 KATEGORİSİNDE KEYİFLİ MAÇLAR

UAL U10 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Unibasket Siyah ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta ligin en küçük yaş grubundaki sporcular bir araya geldi. Maç boyunca sergiledikleri performansla büyük beğeni kazanan iki takım sporcuları salondan mutlu ayrıldı.

Uni Altyapı Ligi U11 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Unibasket Turuncu ile Potanın Kartalları karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta iki takım sporcuları sergiledikleri performansla dikkat çekti. Maç boyunca ellerinden geleni ortaya koyan sporcular izleyenlerin beğenisini kazandı.

UAL U11 Kategorisi Beyaz Grup mücadelesinde Titan Akademi Gri ile Üsküdar Karşıyaka  karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada sporcular ellerinden geleni ortaya koydu. Maç boyunca dostça mücadele eden iki takım sporcuları sergiledikleri performansla ilerleyen yıllar için olumlu sinyaller verdi.

UAL U11 Kategorisi mücadelesinde Unibasket Taşdelen ile Unibasket Beyaz karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan mücadelede sporcular sergiledikleri performansla beğeni topladı. Maç boyunca keyifli bir oyun ortaya çıkarken sporcular ve seyirciler salondan mutlu ayrıldı.

Uni Altyapı Ligi U10 Kategorisi Kırmızı Grup mücadelesinde Titan Akademi ile Mavibirlik karşı karşıya geldi.  TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada iki takım sporcuları sergiledikleri performansla alkış topladı. Ligin en küçük yaş grubundaki sporcular maç boyunca keyifli bir oyun ortaya koydu.

MAVİBİRLİK (U15) İLK GALİBİYETİNİ ALDI

Uni Altyapı Ligi U15 Kategorisi mücadelesinde Titan Akademi ile Mavibirlik Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakadan 53-42 galip ayrılan Mavibirlik gruptaki ilk galibiyetini aldı.

Mücadeleye iyi bir başlangıç yapan Mavibirlik Spor Kulübü ilk çeyreği 14-9 önde geçerken, devreye ise 27-20’lik skorla üstün girdi. Hücumda istikrarını koruyan ve rakibine farkı kapama olanağı vermeyen Mavibirlik üçüncü çeyreği 40-34 üstün geçerken, mücadeleyi ise 53-42 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

POTANIN KARTALLARI (U15) 3’DE 3 YAPTI

UAL U15 Kategorisi mücadelesinde 2014 Maltepe Spor Kulübü ile Potanın Kartalları Spor Kulübü karşı karşıya geldi. TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı 79-57 kazanan Potanın Kartalları grupta 3’de 3 yaptı.

Mücadeleye oyunun her iki tarafında da hızlı bir giriş yapan Potanın Kartalları ilk çeyreği 30-11 önde geçerken, devreye ise 52-29 üstünlükle girdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında oyundaki tempo düşerken yakaladığı farkın avantajını iyi kullanan Potanın Kartalları mücadeleyi 79-57 galip tamamladı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manşet