Bizi Takip Et

Genel

Uni Altyapı Ligi’nde İkinci Hafta Sona Erdi

UAL – Uni Altyapı Ligi 2019 – 2020 sezonu 2. hafta heyecanı 29 Kasım 2019 Cuma günü oynanan karşılaşmalarla birlikte sona erdi.

Günün ilk maçında U14 Kategorisi Beyaz Grup müsabakasında TED Rönesans Koleji ile Maltepe Yıldız karşılaştı.

29 Kasım Cuma günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nun ev sahipliğinde oynanan maçı 58-54 kazanan TED Rönesans Koleji gruba galibiyetle başladı. Maltepe Yıldız ise ikinci maçında ilk yenilgisini aldı.

Maça iyi başlayan ve savunmada rakibini zorlayan TED Rönesans Koleji ilk çeyreği 16-8 önde tamamladı. Temponun yükseldiği ikinci çeyrekte Maltepe Yıldız hücumda daha iyi gözükse de farkı azaltamadı ve devreye 33-24 geride gitti.

Üçüncü çeyrekte hücumda kolay skor bulan ve farkı açmayı sürdüren TED Rönesans Koleji dördüncü periyotta zorlansa da sahadan 58-54 galip ayrılmayı başardı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

TED RÖNESANS KOLEJİ U16’DA GALİP

Günün ikinci maçında U16 Kategorisi ilk hafta mücadelesinde TED Rönesans Koleji ile Boğaziçi Kartalları karşı karşıya geldi.

29 Kasım Cuma günü TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta rakibini 66-47 mağlup eden TED Rönesans Koleji ilk maçında hata yapmadı. Boğaziçi Kartalları ise sezona mağlubiyetle giriş yaptı.

Maça savunmada etkili giren ve rakibine kolay sayı fırsatları vermeyen TED Rönesans Koleji ilk çeyreği 15-7 önde geçerken dengeli ikinci periyotta farkı korudu ve soyunma odasına 28-22 ile gitti.

Dengeli üçüncü çeyreğin ardından son bölümde etkili hücum performansıyla kontrolü tekrar eline alan TED Rönesans Koleji parkeden 66-47 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

ZORLU MAÇTA GÜLEN TARAF UNIBASKET

Kapanışta U15 Kategorisi açılış haftası mücadelesinde Unibasket ile Girişim Akademi kozlarını paylaştı.

TED Rönesans Koleji Spor Salonu’nda oynanan maçta sahadan 45-44 galip ayrılan Unibasket sezona iyi başladı. Girişim Akademi ise ilk maçında istediğini alamadı.

Maça etkili başlayan ve savunmada iyi organize olan Unibasket ilk çeyreği 11-5 önde geçerken temponun düştüğü ikinci periyotta üstünlüğünü sürdürerek devreye 20-11 avantajlı girdi.

Dengeli üçüncü çeyrekte iki takım da yüzdesini yukarıya çekmeyi başarırken Girişim Akademi’nin son bölümdeki etkili oyununa rağmen hata yapmayan Unibasket parkeden 45-44 galip ayrıldı.

DETAYLI İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ

HAFTANIN SONUÇLARI

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel